Mark Williams

Mark Williams

Celé jméno: Mark Williams
Místo narození: Bromsgrove, Worcestershire, Anglie, Velká Británie
Známé projekty: Harry Potter, Father Brown, Doctor Who

Datum narození: 22.8.1959 (64 let)

Mark Williams je anglický herec, scenárista a moderátor. Vzdělával se na střední škole Nort Bromsgrove a poté na Brasenose College v Oxfordu, kde vystupoval se spolkem Oxford University Dramatic Society. Kariéru rozjel jako divadelní herec a pracoval pro společnost Royal Shakespeare Company a Royal National Theatre.

Širší veřejnost si ho všimla díky vystoupení v televizních sketchích Alexei Sayle's Stuff a The Fast Show. Filmový debut přišel v roce 1982 ve filmu Privileged z dílny Oxford University Film Foundation, kde se objevil po boku Hugha Granta a Imogena Stubbse. V roce 1988 jsme ho mohli vidět v seriálu Red Dwarf jako Olafa Peterse.

Williams je nejznámější díky roli Arthura Weasleyho ve filmech Harry Potter, kde se poprvé objevil v roce 2002. Kromě toho jsme jej mohli v roce 2007 vidět ve filmu Hvězdný prach po boku Michelle Pfeiffer, Roberta De Nira a Claire Danes. V roce 2012 se objevil v seriálu Doctor Who jako Brian Williams, otec Roryho.

V roce 2013 se objevil v dramatu Father Brown, dále hrál také v první sérii Blandings, kde ztvárnil Beache, kterého ve druhé sérii nahradil herec Tim Vine. V roce 2014 a 2015 jsme ho mohli vidět jako moderátora v The Link.

Kromě své herecké práce nám představil také několik vlastních dokumentárních programů jako Mark Williams' Big Bangs, který se zabýval historií výbušnin, nebo Mark Williams on the Rails, Industrial Revelations a More Industrial Revelations.

Foto: BBC


Hraje v

Seriál Role Od roku Do roku Počet sezón
Harry Potter Arthur Weasley 2002 2011 7

Filtr seriálů