Marshall Manesh

Marshall Manesh

Celé jméno: Marshall Manesh
Místo narození: Mašhad, Írán
Známé projekty: How I Met Your Mother, Piráti z Karibiku: Na konci světa

Datum narození: 16.8.1950 (73 let)

Marshall Manesh je íránský herec, který se narodil roku 1950. V mládí mu zemřel jeho otec, a tak ho vychovávala jenom jeho matka. V průběhu sedmdesátých let se přestěhoval do USA, kde se stal součástí divadelní skupiny. Následně cestoval po světě, přičemž jednu dobu strávil v Kanadě či evropských státech.

Svého debutu se dočkal roku 1987, přičemž dnes má na svém kontě spoustu vedlejších rolí. Větší role získal jen málokdy, a proto se nikdy nedokázal patřičně prosadit. Věnuje se filmům i seriálům. První větší role se dočkal roku 1999, kdy byl obsazen do seriálu Will & Grace jako pan Zamir. Objevoval se tu až do roku 2003.

V dalších letech měl spoustu rolí, nicméně tou jednoznačně největší se stala postava taxíkáře Ranjita, kterého si v letech 2005–2014 zahrál v seriálu How I Met Your Mother. Výrazně se objevil i ve třetím díle filmové série Pirátů z Karibiku, kde si zahrál Sumbhajee. Kromě toho měl podstatné vedlejší role v seriálech Andy Barker, P.I., The Brink a Cooper Barrett's Guide to Surviving Life.

Foto: CBS


Hraje v

Seriál Role Od roku Do roku Počet sezón
How I Met Your Mother Ranjit Singh 2005 2014 9

Filtr seriálů