Martha MacIsaac

Martha MacIsaac

Celé jméno: Martha MacIsaac
Místo narození: Charlottetown, Ostrov prince Edvarda, Kanada
Známé projekty: Emily of New Moon, Greek, The Pinkertons

Datum narození: 11.10.1984 (39 let)

Martha MacIsaac je herečka pocházející z Kanady, která se narodila roku 1984. Pochází z velmi početné rodiny, sama má dvě starší sestry a její matka Irene má celkem 11 sourozenců. Vzdělávala se na Queen Charlotte Junior High v rodném Charlottetownu

Dnes se jedná o známou seriálovou a filmovou herečku, ale začátek její kariéry musíme hledat v reklamách a turistických videích, ve kterých lákala ostatní lidi k návštěvě jejího rodného ostrova. To dělala, když jí bylo teprve 14 let.

K pravému herectví se dostala chvíli poté. V letech 1998–2000 vystupovala v seriálu Emily of New Moon, kde ztvárnila hlavní postavu Emily Byrd Starr. Následně se začala věnovat filmům, přičemž z počátku se objevovala především v těch televizních. Velkou roli měla například ve snímku Tohle u nás neděláme.

V letech 2006–2008 se věnovala roli Melosy, kterou namluvila v animovaném seriálu Di-Gata Defenders, poté se zaměřila na seriál Friends and Heroes, kde namluvila Sarah. Během toho se také věnovala dabování v seriálu Magi-Nation a hraní ve filmech Superbad, Smrtící parazit a Poslední dům nalevo.

Následně se jí podařila získat velká role v seriálu Greek, kde v letech 2010–2011 vystupovala jako Dana Stockwell. O rok později se objevila ve filmu Smrt před svítáním a začala hrát v seriálu 1600 Penn, kde se objevila jako Becca Gilchrist, nicméně tento seriál byl zrušen hned po první řadě.

Roku 2012 se začala věnovat animovanému seriálu Family Guy, kde mluví Patty. Dále jsme ji mohli vidět v seriálu The Pinkertons jako Kate Warne nebo filmu Souboj pohlaví, kde ztvárnila Jane.

V letech 2010–2015 byl jejím manželem americký producent, režisér a scenárista Torre Catalano.

Foto CC BY 4.0 Brian Solis, Wikimedia Commons


Hraje v

Seriál Role Od roku Do roku Počet sezón
Family Guy Patty 2005 2022 14

Filtr seriálů