Mathieu Amalric

Mathieu Amalric

Celé jméno: Mathieu Amalric
Místo narození: Neuilly-sur-Seine, Hauts-de-Seine, France
Známé projekty: The Diving Bell and the Butterfly, The Grand Budapest Hotel, Munich

Datum narození: 25.10.1965 (58 let)

Amalric se narodil 25. října 1965 v Neuilly-sur-Seine na předměstí Paříže jako syn novinářů Nicole Zandové, literární kritičky deníku Le Monde, a Jacquese Amalrica, který pracoval jako zahraniční redaktor deníků Le Monde a Libération. Amalricův otec byl Francouz, zatímco jeho matka se narodila v Polsku židovským rodičům a na začátku druhé světové války se přestěhovala do Francie.

Amalric se poprvé proslavil ve filmu Ma Vie Sexuelle, za který získal cenu César.

V roce 2007 si zahrál v kritikou oceňovaném filmu The Diving Bell and the Butterfly, kde ztvárnil Jeana-Dominiqua Baubyho. Amalricův výkon byl všeobecně uznáván a získal cenu César za nejlepší mužský herecký výkon. V roce 2008 byl vybrán do role padoucha Jamese Bonda Dominica Greena po boku Daniela Craiga ve filmu Quantum of Solace. Jeho film On Tour z roku 2010 měl premiéru na filmovém festivalu v Cannes a Amalric za něj získal cenu za nejlepší režii.

Amalric má tři syny, dva s bývalou manželkou Jeanne Balibarovou a jednoho se svou bývalou partnerkou, spisovatelkou, od roku 2019 je v dlouhodobém vztahu s kanadskou sopranistkou Barbarou Hannigan.

Foto: MGM


Hraje v

Seriál Role Od roku Do roku Počet sezón
James Bond Dominic Greene 2008 2008 1

Filtr seriálů