Matt Nable

Matt Nable

Celé jméno: Matthew Nable
Místo narození: Austrálie
Známé projekty: RiddickArrow

Datum narození: 8.3.1972 (52 let)

Matt Nable je původem z Austrálie a jedná se filmového a seriálového herce, spisovatele a bývalého hráče ragby. Několik let vyrůstal ve městě Portsea, když zde byl jeho otec jako voják přemístěn. Jejich rodina je známa především v ragby, protože jeho otec trénoval australský národní tým a Mattův mladší bratr Adam Nable hrál taktéž ragby.

Matt se ragby věnoval v letech 1991 – 1997, když vystřídal jak australskou ligu, tak i anglickou. Ragby mu však příliš nešlo, proto se dal na box, ale ten po chvíli také opustil. Po několika dalších pracích se dal na dráhu spisovatele. Podařilo se mu napsat knihu The Final Winter, kterou však nevydal, ale napsal podle ní scénář k filmu, který se roku 2007 odvysílal. Film, ve kterém si Matt zahrál, sice snesl poměrně kladnou kritiku, ale nepodařilo se mu příliš prosadit.

Od roku 2011 se dá Matt považovat za plnohodnotného herce, protože se začal věnovat natáčení. Tohoto roku byl pozván do seriálu East West 101, kde ztvárnil postavu detektiva Neila Travise. O rok později se objevil v několika epizodách seriálů Bikie Wars: Brothers in Arms a Underbelly: Badness.

Více se začal prosazovat od roku 2013, protože tohoto roku se účastnil natáčení filmu Riddick, kde si zahrál Bosse Johnse. O rok později byl viděn ve filmu Son of Gun a téhož roku přijal roli ikonického Ra’s al Ghula v seriálu Arrow.

Foto CC BY-SA 2.0 Eva Rinaldi, Wikimedia Commons


Hraje v

Seriál Role Od roku Do roku Počet sezón
Arrow Ra's al Ghul 2014 2015 1

Filtr seriálů