Matthew Goode

Matthew Goode

Celé jméno: Matthew William Goode
Místo narození: Exeter, Devon, Velká Británie
Známe projekty: Downton Abbey, The Crown, Imitation Game

Datum narození: 3.4.1978 (46 let)

Britský herec Matthew Goode se narodil v Devonu jako nejmladší z pěti dětí. Má tři bratry a jednu sestru. Jeho otec je vystudovaný geolog a matka zdravotní sestra, která ho v hraní odmalička podporovala. Pracovala jako divadelní režisérka a její syn se tak jako dítě často objevoval v jejích představeních. Jeviště se mu zalíbilo natolik, že se rozhodl činohru i studovat – na univerzitě v Birminghamu a později na akademii Webber Douglas v Londýně, což následně zužitkoval v divadle, kde se snažil prosadit.

Pak se na něj ale usmálo štěstí, když se mu v roce 2004 podařilo vyhrát konkurz na roli v americké komedii Hon za svobodou s Mandy Moore. Tím si získal popularitu především v Hollywoodu. Vrátil se ale do rodného hnízda, kde se objevil v několika televizních filmech z produkce BBC.

Zanedlouho poté mu zaklepal na dveře renomovaný režisér Woody Allen s nabídkou zahrát si v jeho dramatu MATCH POINT – HRA OSUDU. Ve stejném roce byl také vidět v netypické komedii SVATBA VE TŘECH. Představoval v ní muže, jehož manželka se v podání Piper Perabo zamiluje do jiné ženy. Následoval film VE STÍNU BEETHOVENA s Edem Harrisem a Diane Kruger.

Embed from Getty Images

Následně se objevil v seriálu Downton Abbey, kde ztvárnil druhou osudovou lásku lady Mary Crawley. Poté následovala další seriálová role v neméně slavném seriálu The Crown, v němž si vzal sestru královny Alžběty, princeznu Margaret.

V seriálové tvorbě i nadále pokračuje a nyní účinkuje v novém fantasy seriálu A Discovery of Witches. Ve filmu se mu zatím v hlavní roli tolik prorazit nepodařilo.

O jeho osobním životě se sice nikde moc nedozvíme, ale je šťastně ženatý se Sophie Dymoke. Spolu mají tři děti. Jeho oblíbenou skupinou je Coldplay. Účinkoval také v dokumentu o víně, které je jeho velkou vášní.


Hraje v

Seriál Role Od roku Do roku Počet sezón
The Offer Robert Evans 2022 2022 1
A Discovery of Witches Matthew Clairmont 2018 2018 2
The Crown Antony Armstrong-Jones (1956 - 1964) 2017 2017 1
Downton Abbey Henry Talbot 2014 2015 2
Watchmen mladší Ozymandias 2009 2009 1

Filtr seriálů