Max Minghella

Max Minghella

Celé jméno: Max Giorgio Choa Minghella
Místo narození: Londýn, Velká Británie
Známé projekty: Agora, The Social Network, The Handmaid's Tale

Datum narození: 16.9.1985 (38 let)

Max Minghella je britským hercem a scénáristou. Jak mnohé možná hned napadne, dle jeho příjmení, Max je synem oscarového režiséra Anthonyho Minghelly. K jejich spolupráci došlo jen jednou, a to ve filmu Návrat do Cold Mountain (2003), kde Max získal jednu z prvních roliček své kariéry. Za své exotické rysy vděčí italským předkům z otcovy strany a čínským ze strany matky.

Max navštěvoval dvě soukromé školy University College School v Anglii a Kolumbijskou univerzitu (2005–2009). Během studií skrýval svůj původ, aby se mu tak dostalo rovnocenného zacházení. Ačkoliv se původně herectví věnovat vůbec nechtěl, shlédnutí hry This is Our Youth v londýnském divadle West End změnilo jeho názor a přihlásil se do National Youth Theatre.

Embed from Getty Images

První významnější role, přišla se snímkem Bee Season (2005). Max byl tím nejlepším na tomto filmu a dostalo se mu tak potřebné pozornosti k získání větších rolí. Od té doby se objevil po boku George Clooneyho ve filmech Syriana (2005) a Den zrady (2011) nebo po boku Rachel Weisz ve filmu Agora (2009). V neposlední řadě stojí za zmínku jeho účast v The Social Network (2010) Davida Finchera.

Mimo herectví se Max věnuje i psaní scénářů a jeho prvním adaptovaným je mysteriózní film Devátý život Louise Draxe (2016).

V současnosti jej můžeme pravidelně vídat v roli Nicka Blaineho v oceňovaném distopickém dramatu The Handmaid's Tale.


Hraje v

Seriál Role Od roku Do roku Počet sezón
The Handmaid's Tale Nick Blaine 2017 3

Filtr seriálů