Max Pirkis

Max Pirkis

Celé jméno: Max William R. Pirkis
Místo narození: Londýn, Anglie, Velká Británie
Známé projekty: Master & Commander: Odvrácená strana světaRome

Datum narození: 6.1.1989 (35 let)

Max Pirkis je anglický herec, který se narodil roku 1989 v Londýně. Má mladší sestru, jeho otec je makléř a jeho matka je vydavatelka. O herectví se začala zajímat během studia na Eton College, nicméně nikdy nevěřil tomu, že se nějak proslaví. Spíše si myslel, že jeho herectví zůstane na škole, kde hrál v různých divadelních hrách.

Následně se věnoval studiu na St Catharine's Co­llege, kde se zaměřil na teologii, nicméně tu neustále pokukoval po herectví. Kromě toho hrál i školní fotbal, ve kterém by kapitánem svého týmu.

Svou první profesionální roli získal už roku 2003, kdy se objevil v dobrodružném dramatu Master & Commander: Odvrácená strana světa jako Blakeney. Za tuto roli byl nominován na ceny, které se mu dokonce podařilo získat.

O dva roky později se mu podařilo získat další velkou roli. Byl totiž obsazen do seriálu Rome jako mladý Octavius. Kromě první řady se sice objevil i ve druhé, ale to jen na jejím začátku, protože bylo potřeba, aby Octavius vyrostl, a proto byl přeobsazen starším hercem.

Touto rolí jeho herecká kariéra prakticky skončila. Pirkis si sice ještě roku 2014 zahrál ve filmech Tichý experiment a Flying Home, nicméně poté se už nikde neobjevil. Aktuálně bydlí v rodném Londýně, kde se věnuje hraní kriketu a fotbalu. Kromě toho hraje na housle a saxofon a má dva psy.

Foto: HBO


Hraje v

Seriál Role Od roku Do roku Počet sezón
Rome mladší Gaius Octavius 2005 2007 2

Filtr seriálů