Maxim Baldry

Maxim Baldry

Celé jméno: Maxim Alexander Baldry
Místo narození: Redhill, Surrey, Anglie, Velká Británie
Známé projekty: Prázdniny pana Beana, Rome, Years and Years

Datum narození: 5.1.1996 (28 let)

Maxim Baldry je anglický herec, který se narodil roku 1996 v Redhillu. Je synem Simona a Cariny Baldryových a má o dvanáct let staršího bratra Vica, který se aktuálně živí prací v oblasti marketingu. Brzy po narození Maxim vyrůstal v Moskvě, kde jeho rodina žila dlouhých sedm let, než se vrátila do Anglie.

O hereckou kariéru se zajímal už jako malý chlapec, a proto vystupoval v různých divadelních hrách. Svou první hranou roli získal roku 2007, kdy se objevil ve filmu Prázdniny pana Beana. Zde si po boku herce Rowana Atkinsona zahrál ztraceného chlapce Stepana, jehož otce si zahrál český herec Karel Roden. Díky této roli byl nominován na několik cen.

Téhož roku se zároveň objevil v historickém seriálu Rome, ve kterém si v několika dílech zahrál rozmazleného Kaisariona. Poté se začal soustředit především na studium, a proto v období let 2008–2015 neměl moc rolí.

Jakmile se začal opět aktivně věnovat hraní ve filmech a seriálech, tak se v letech 2015–2016 začal pravidelně objevovat v seriálu Hollyoaks jako Liam Donovan. Poté na něj čekal horor Lake Placid: Legacy, který se stal propadákem. Roku 2019 přijal roli Viktora Goraye, kterého si zahrál v seriálu Years and Years.

Foto: BBC One


Hraje v

Seriál Role Od roku Do roku Počet sezón
The Lord of the Rings: The Rings of Power Isildur 2022 1
Rome Kaisarion 2007 2007 1

Filtr seriálů