Meg Foster

Meg Foster

Celé jméno: Margaret Foster
Místo narození: Reading, Pensylvánie, USA
Známé projekty: Vládci vesmíru, Pretty Little Liars, Ravenswood

Datum narození: 10.5.1948 (76 let)

Meg Foster je americká herečka, která má na svém kontě spoustu seriálových i filmových rolích. Narodila se roku 1948 v Readingu Davidovi a Nancy Fosterovým, ale vyrůstala Rowaytonu ve státě Connecticut. Má sestry Gray, Jan a Ninu a bratra Iana. Herectví studovala na Neighborhood Playhouse School of the Theatre v New Yorku.

Jak již bylo řečeno, Foster má na svém kontě již spoustu rolí, které jsou většinou menší, ale díky jejímu charisma a výrazným očím si ji diváci dokáží lehce zapamatovat. Zahrála si například ve filmech Ostermanův víkend, Vládci vesmíru, Jsou mezi námi, Slepá zuřivost, Otčím 2, Přesný zásah, 31 a Jeepers Creepers 3.

Znát ji můžeme i z několika seriálů. Ve většině z nich měla pouhé epizodní role, ale více se například objevila v seriálech Sunshine z roku 1975, Washington: Behind Closed Doors a Cagney & Lacey.

Roku 2013 se objevila v seriálu Pretty Little Liars, kde si zahrála nezapomenutelnou vědmu Carlu Grunwald. Ta se následně objevila i v seriálu Ravenswood, kde patřila mezi ústřední postavy. Později se tato postava objevila v seriálu Pretty Little Liars ještě několikrát. Zmiňme ještě její účast v seriálu The Originals, kde se objevila jako Josephine LaRue.

Jednu dobu byl jejím manželem kanadský herec Stephen McHattie. Zároveň má syna jménem Christopher.

Foto CC BY-SA 2.0 Hong Le, Wikimedia Commons


Hraje v

Seriál Role Od roku Do roku Počet sezón
Ravenswood Carla Grunwald 2013 2014 1

Filtr seriálů