Mel Rodriguez

Mel Rodriguez

Celé jméno: Melvin Dimas Rodríguez
Místo narození: Miami, Florida, USA
Známé projekty: Running Wilde, Getting On, The Last Man on Earth

Datum narození: 12.6.1973 (50 let)

Mel Rodriguez je americký herec, který se narodil roku 1973 v Miami, kde konkrétně vyrůstal na Little Havaně. Původně se zajímal o kariéru boxera, nicméně jeho učitel ze střední školy v něm probudil zájem o herectví, kterému se nakonec začal věnovat.

Po prvních zkušenostech v oblasti herectví a završení střední školy se mu podařilo získat stipendium na SUNY Purchase. Během toho si přivydělával prací v trafice a návštěvami newyorských divadel, ve kterých hrál. V té době zároveň získal své první seriálové role.

Jakmile dostudoval, tak se přestěhoval do Los Angeles, aby se své kariéře mohl věnovat naplno. Začátky byly těžké, protože získával samé epizodní role, ale později se dokázal prosadit. Z jeho prvních rolí zmiňme Franka ze seriálu George Lopez a Carlose Hernandeze ze seriálu House of Payne.

V letech 2010–2011 se věnoval roli Miga Salazara v seriálu Running Wilde. Poté jsme ho mohli vidět v seriálech Community či Choke.Kick.Girl: The Series, ve kterých měl výraznější role. Upozornit na sebe dokázal především v seriálu Getting On, kde si v letech 2013–2015 zahrál Patsyho De La Serdu.

Dále si zahrál menší role v seriálech Enlisted a Better Call Saul, ale roku 2015 se konečně dočkal pořádné role. Byl totiž obsazen do apokalyptické komedie The Last Man on Earth, kde si zahrál Todda Rodrigueze. Během toho se objevil například ve filmu Manžel na zkoušku či animovaném seriálu Animals.

V poslední době se věnuje především seriálům, a proto jsme ho dále mohli vidět ve We Bare Bears jako Darrella, On Becoming a God in Central Florida jako Ernieho Gomese a Briarpatch jako starostu Tonyho Salazara.

Jeho manželkou je Desiree Dundr Rodriguez, přičemž herec přiznal, že kolem roku 2010 byli téměř na mizině.

Foto CC BY-SA 2.0 Richard Sandoval, Wikimedia Commons


Hraje v

Seriál Role Od roku Do roku Počet sezón
The Last Man on Earth Todd Rodriguez 2015 2018 4

Filtr seriálů