Melanie Lynskey

Melanie Lynskey

Celé jméno: Melanie Jayne Lynskey
Místo narození: New Plymouth, Nový Zéland
Známé projekty: Togetherness, Two and a Half Men, Castle Rock

Datum narození: 16.5.1977 (47 let)

Lynskey se narodila na Novém Zélandu zdravotní sestřičce a ortopedovi. Ze svých čtyř sourozenců je nejstarším dítětem. Během dětství se její celá rodina přestěhovala na rok do Británie, kde si Lynskey na tamější škole zamilovala divadlo. To se jí stalo takovou vášní, že stěhování zpět na Zéland odmítla a přihlásila se na školu herectví.

Svou první roli získala ve filmu Nebeská stvoření, který byl jejím velkým odrazovým můstkem v kariéře. Roli získala úplnou náhodou, když režisér Peter Jackson navštěvoval její školu, aby načerpal inspiraci. Ve filmu si zahrála po boku Kate Winslet, ze kterých se později staly nerozlučné kamarádky. Za svou roli byla oceněná na zélandském filmovém festivalu.

V roce 2003 si střihla roli ve filmu Jak nezískat Pulitzera, který odrážel životní příběh redaktora Stephena Glasse. Díky této roli si jí všiml režisér Chuck Lorre, který jí nabídl roli v nové komedii s Charlie Sheenem a Jonem Cryerem. V sitcomu Two and a Half Men setrvala dvanáct sérii coby Rose, sousedka Charlieho Harpera.

V současné době dala přednost světu Stephena Kinga. Zde ztvárňuje Molly Strandovou, která je obdařena mimosmyslovým vnímáním. Tímto odkazuje na postavu Dannyho z díla Osvícení.

Embed from Getty Images

.


Hraje v

Seriál Role Od roku Do roku Počet sezón
Tattooist of Auschwitz Heather Morris 2024 2024 1
The Last of Us Kathleen Coghlan 2023 1
Yellowjackets dospělá Shauna Sadecki 2021 2023 2
Castle Rock Molly Strand 2018 1

Filtr seriálů