Melina Kanakaredes

Melina Kanakaredes

Celé jméno: Melina Eleni Kanakaredes Constantinides
Místo narození: Akron, Ohio, USA
Známe projekty: Valor, Legends of tomorrow, Star Trek Beyond

Datum narození: 23.4.1967 (56 let)

Melina Kanakaredes se narodila 23. dubna 1967 v Akronu v Ohiu. Její rodina vlastní továrnu na sladkosti a její předkové jsou z Řecka, tudíž mluví plynule řecky. Svého manžela, Petera, jež je šéfkuchařem a restauratérem, poznala na univerzitě v Ohiu, když oba ještě byli studenti. Má dvě dcery, Zoe a Karinu Eleni. Na škole, která je tímto sportem proslavená, závodila v synchronizovaném plavání.

Její láska k hudebnímu divadlu zvláště k dílům Gwen Verdon a Chity Rivery jí jako dítě inspirovaly a začala hrát místně. Zpívala se svými sestrami a jejím prvním debutem byla společenská divadelní tvorba Tom Sawyer. Melina na univerzitě v Ohiu především studovala hudbu, tanec a divadlo a poté se přesunula na univerzitu Poin Park v Pittsburghu. Nakonec se přestěhovala do New Yorku, kde podporovala své herecké sny tím, že pracovala na off-Broadway hrách.

Její první televizní rolí byla Eleni Andros Cooper v seriálu Guiding Light od roku 1991 až 1995. Za tuto roli byla nominována na Emmy dvakrát. V seriálech Providence, který byl jejím útočištěm v letech 1999 až 2002, si zahrála Dr. Sydney Hansen, a CSI: NY, kde hrála až do roku 2010 roli detektivky Stelly Bonasera.

V roce 2002 zvažovali, že jí dají roli ve filmu My Big Fat Greek Wedding, ale nakonec musela odmítnout, jelikož v té době byla těhotná. Také si zahrála řeckou bohyni AthénuPercy Jackson and the Olympians: The Lightning Thief a zazářila v roce 2013 v dramatu Snitch po boku Dwayne Johnsona.

Foto: Twitter Meliny Kanakaredes


Hraje v

Seriál Role Od roku Do roku Počet sezón
The Resident Lane Hunter 2018 2019 2

Filtr seriálů