Melissa Peterman

Melissa Peterman

Celé jméno: Melissa Margaret Peterman
Místo narození: Edina, Minnesota, USA
Známé projekty: Reba, Baby Daddy, Bet on Your Baby

Datum narození: 1.7.1971 (52 let)

Melissa Peterman je americká herečka a komička, která vystudovala státní univerzitu Minnesotě v Mankatu, kde jedním z jejích hlavních oborů bylo divadlo. Po více jak 600 představeních v divadle Hey City Theater začala psát a hrát pro Brave New Workshop, improvizované divadlo v Minneapolis. Zároveň také hrála na festivalu Chicago Improv a festivalu Big Stink Comedy v Austinu.

V roce 1996 získala roli jako prostitutka ve filmu Fargo. V roce 2001 byla obsazena do role Barbary v seriálu Reba, jenž byl vysílaný na stanici The WB. Kromě toho si zahrála ve filmech Recipe for Disaster a How High či v seriálech Running with Scissors, Just Shoot Me!, The Pitts či American Dad!. Navíc se objevila i ve World Cup Comedy Challenge a ve hvězdném Trading Spaces.

V roce 2007 hostovala Comedy Stage na CMT a následující rok Redneck Dreams. V roce 2009 hostovala The Singing Bee a následující rok byla obsazena do pilotního dílu seriálu Working Class, který byl zrušen po odvysílání první série. Od roku 2012 se objevovala v seriálu Baby Daddy, který po šesti řadách skončil v roce 2017. Od roku 2013 hostuje pořad Bet On Your Baby. Od roku 2018 hraje také v seriálu Young Sheldon.

Peterman je vdaná za Johna Bradyho od roku 1999 a má s ním syna, který se jim narodil v roce 2005. Spolupracuje také s The Unusual Suspects Theatre Company, což je nezisková organizace pomáhající mladým lidem v ohrožení v oblasti Los Angeles.

Foto CC BY-SA 3.0 Gage Skidmore, Wikimedia Commons


Hraje v

Seriál Role Od roku Do roku Počet sezón
Young Sheldon Brenda Sparksová 2018 2022 5

Filtr seriálů