Melissa Sagemiller

Melissa Sagemiller

Celé jméno: Melissa Sagemiller
Místo narození: Washington, D.C., USA
Známé projekty: Soul Survivors, Raising the Bar, Law & Order: Special Victims Unit

Datum narození: 1.6.1974 (49 let)

Melissa Sagemiller se v roce 1974 narodila v hlavním městě USA. Její matka Donna byla politická aktivistka, pracující jako kontrolorka během prezidentury Jimmyho Cartera; a otec Charlie Evans profesionální fotbalový hráč, který hrál za New York Giants a Washington Redskins. Chodila na Georgetown Day School. Od tří let se učila tap dance, balet, jazzový tanec a moderní tanec. Když jí bylo devět, poprvé si zahrála ve hře To Kill a Mockingbird a od té doby se pravidelně v místním divadle objevovala. Ve čtrnácti letech se dostala i k modelingu, který vzdala až před nástupem na Virginskou univerzitu, kde studovala dějiny umění.

Krátce po vystudování se rozhodla vrátit naplno k herectví. To studovala na Konzervatoři Stelly Adler, v Stonestroot Studio Newyorské univerzity a ve studiích Michaela Howarda. Na začátku kariéry hrála v několika teenagerskových filmech jako Get Over It a Sorority Boys. V roce 2002 byla hlavní herečkou ve thrilleru Soul Survivors.

V televizi ztvárnila Michelle Erndhartovou v seriálu Raising the Bar mezi lety 2008–2009. Poté co byl seriál zrušen se přidala k Law & Order: Special Victims Unit, kde hrála opakující postavu asistentku státního návladního Gillian Hardwickeovou ve 12. řadě seriálu. V roce 2013 získala hlavní roli v připravovaném spin-offu Chicago Fire, který se měl tentokrát věnovat chicagské policii. Během produkce Chicago P.D. se ale seriál rozhodla opustit, takže byla její postava zabita hned v premiérovém dílu. Od roku 2014 se už neobjevila na televizních ani filmových obrazovkách.

Filtr seriálů