Michael Gandolfini

Michael Gandolfini

Celé jméno: Michael Gandolfini
Místo narození: New York, USA
Známé projekty: The Deuce

Datum narození: 10.5.1999 (25 let)

Michael Gandolfini je americký herec, který se narodil roku 1999 v New Yorku, kde i vyrůstal. Je synem známého amerického herce s italskými kořeny Jamese Gandolfiniho a jeho první manželky Marcy Wudarski.

Jeho otec byl proti tomu, aby se jeho syn stal hercem, místo toho ho nabádal ke sportování či režírování. James Gandolfini však roku 2013 náhle zemřel na zástavu srdce, přičemž právě jeho syn ho našel ve velmi vážném stavu a zavolal záchranku.

Jakmile jeho otec zemřel, tak se Michael rozhodl pro dráhu herce, protože to bylo vždycky jeho snem. Vzdělával se na New York University, kterou úspěšně zakončil. Své první role získal roku 2018.

Hned po studiu na sebe dokázal upoutat pozornost, protože byl synem slavného herce. Dosud na svém kontě sice nemá žádné převratné role, nicméně si už zahrál několik větších. Jeho prozatím největší rolí je postava Joeyho Dwyera, kterého si v letech 2018–2019 zahrál v seriálu The Deuce.

James Gandolfini si roku 2008 vzal druhou manželku, a proto má Michael jednu nevlastní sestru, která se jmenuje Liliana Ruth. On sám má předky v Itálii a různých slovanských zemích.

Foto: HBO


Hraje v

Seriál Role Od roku Do roku Počet sezón
The Deuce Joey Dwyer 2018 2019 2

Filtr seriálů