Michael Gross

Michael Gross

Celé jméno: Michael Edward Gross
Místo narození: Chicago, Illinois, USA
Známé projekty: Family TiesChvění

Datum narození: 21.6.1947 (77 let)

Michael Gross je americký herec, který se narodil roku 1947 v Chicagu. Je synem Williama a Virginie Grossových. Herec má mladší sestru Mary, se kterou byl vychováván v křesťanském duchu. Vzdělával se na školách St. Francis Xavier a St. Genevieve.

Poté, co dostudoval Kelvyn Park High School, nastoupil na University of Illinois v Chicagu, kde se zaměřoval na drama. Následně studoval ještě na Yale University, kde získal magisterský titul. Poté se pustil do herectví, přičemž herečkou se stala i jeho sestra. Kromě toho je hercem i jejich bratranec Ron Masak.

Kariéru odstartoval roku 1980. přičemž hned o dva roky později získal jednu z hlavních rolí seriálu Family Ties, kde až do roku 1989 hrál Stevena Keatona. Poté se roku 1990 objevil ve filmu Chvění, kde si zahrál Burta Gummera. Této roli se věnuje až do současnosti, protože si ji zahrál i v následných pokračováních z let 1996, 2001, 2004, 2015, 2018 a 2020.

Kromě toho měl větší role i v béčkových filmech Kšeft za všechny prachy, Karen na dvoře krále Artuše, Za zavřenými dveřmi, Lavina, Přistání naslepo, Panika, Jurské komando, Naughty or Nice a Adopce hrůzy. Co se týče seriálů, mohli jsme ho vidět například v ER, The Drew Carey Show, The Young and the Restless, How I Met Your Mother, Call Me Fitz, Suits, Anger Management, Carbon Dating, The Stanley Dynamic a Grace and Frankie.

Roku 1984 si vzal za ženu Elzu Bergeron, se kterou sice nikdy neměl vlastní děti, ale vychovával s ní její dva potomky z předchozího manželství. Jeho dobrou kamarádkou je herečka Meredith Baxter, zbožňuje vlaky a často bývá obsazován do rolí rodinných příslušníků.

Foto CC BY 2.0 Rob DiCaterino, Wikimedia Commons


Hraje v

Seriál Role Od roku Do roku Počet sezón
How I Met Your Mother Alfred Mosby 2006 2011 2

Filtr seriálů