Michael Rapaport

Michael Rapaport

Celé jméno: Michael David Rapaport
Místo narození: New York City, New York, USA
Známé projekty: Pravdivá romance, Boston Public, Prison Break, White Famous

Datum narození: 20.3.1970 (54 let)

Michael Rapaport je americký herec a komik, který se narodil roku 1970 v New Yorku. Je synem Davida a June Rapaportových, kteří se oba dva živili prací v rádiu. Má bratra Erica a z prvního otcova manželství má i nevlastní sestru Claudii. Rodiče se nakonec rozvedli a matka si vzala Marka Lonowa. Jeho předci pocházejí z Polska a Ruska a jeho příjmení naznačuje, že má i židovské předky z Itálie.

Vzdělával se na Erasmus Hall High School, odkud byl však vyloučen, a proto nakonec odmaturoval na Martin Luther King High School. Po vystudování střední školy se přestěhoval do Los Angeles, kde rozjel kariéru komika. Nakonec se z něj však stal herec, což bylo jeho snem.

Svou první roli získal roku 1990. Když ho zrovna nevidíme v komediích, tak se věnuje seriálům, ve kterých již získal několik velkých rolí. Zpátky ale k filmům, vidět jsme ho mohli v komediích Mocná Afrodíté, Smuteční host, Nádherný holky, Policajt ze San Francisca, Síla klamu, Řetěz bláznů, Darebáčci a Chlap na dvě věci.

Když se objevuje v komediích, tak ho můžeme nejčastěji spatřit v různých krimi filmech. Za zmínku stojí jeho účast v projektech Pravdivá romance, Polibek smrti, Země policajtů a Palmetto.

Jeho první větší seriálovou rolí byla postava Garyho, kterého si roku 1999 zahrál v pár dílech seriálu Friends. Brzy poté začal vystupovat v seriálu Boston Public, kde se pravidelně objevoval jako Danny Hanson. V letech 2005–2007 se objevil v seriálu The War at Home, kde si zahrál Davea Golda.

Fanoušci seriálu My Name Is Earl si ho mohli všimnout v několika dílech, ve kterých si zahrál Franka. Dále se v letech 2008–2009 objevil v seriálu Prison Break, kde si zahrál postavu jménem Don Self. Po roce 2010 se mu podařilo získat několik velkých rolí, které ho v kariéře posunuly opět o kus dál.

V letech 2010–2013 namluvil hned několik postav v animovaném seriálu Pound Puppies. Dále jsme ho mohli vidět ve vedlejších rolích seriálů The Mob Doctor a Justified. Roku 2015 se objevil v seriálu Public Morals a roku 2017 si zahrál Teddyho Snowa v seriálu White Famous. Od roku 2017 ho můžeme vídat v seriálu Atypical jako Douga Gardnera.

V letech 2000–2007 byla jeho manželkou scenáristka a producentka Nichole Beattie. S ní má dva syny. Poté si roku 2016 vzal svou dlouholetou přítelkyni Kebe Dunn, která je taktéž herečka. Roku 1997 byl obviněn z obtěžování své bývalé přítelkyně Lili Taylor. Do vězení však nakonec nešel.

Foto CC BY 3.0 Behind The Velvet Rope TV, Wikimedia Commons


Hraje v

Seriál Role Od roku Do roku Počet sezón
Friends Gary 1999 1999 1

Filtr seriálů