Michael Vartan

Michael Vartan

Celé jméno: Michael S. Vartan
Místo narození: Boulogne-Billancourt, Hauts-de-Seine, Francie
Známé projekty: Alias, Hawthorne, The Arrangement

Datum narození: 27.11.1968 (55 let)

Michael Vartan je herec, který je původem z Francie, ale aktuálně žije v USA. Narodil se roku 1968 Edmondovi a Doris Vartanovým. Jeho otec je hudebník a jeho matka malířka a umělkyně. Z otcovy strany je jeho tetou zpěvačka Sylvie Vartan. Má arménské, bulharské, maďarské a polské předky. Když mu bylo pět let, tak se jeho rodiče rozvedli, a proto odjel se svou matkou do USA. Jeho nevlastním otcem je scenárista Ian La Frenais. Plynně mluví anglicky i francouzsky.

Po nějaké době strávené v USA se vrátil do Francie, kde žil v Normandii se svým otcem. Když mu bylo osmnáct let, tak se vrátil do USA, konkrétně do Los Angeles, kde se chtěl prosadit jako umělec. Nakonec však objevil svůj herecký talent, a proto se začal věnovat tomuto oboru.

Znát ho můžeme z filmů i seriálů. Původně vystupoval především ve francouzských filmech, ale poté se objevoval i v těch amerických. Zmiňme například snímky Smuteční host, Otisky prstů, Nepolíbená, Osud tomu chtěl, Příšerná tchyně, Krokodýl: Návrat do krvavé laguny, Colombiana a Ohnivý armagedon, ve kterých se objevil.

Svou první velkou seriálovou roli získal roku 2001 v seriálu Alias. Zde se až do roku 2006 objevoval jako Michael Vaughn. Následně si v letech 2007–2008 zahrál v seriálu Big Shots, kde si střihl Jamese Walkera. Brzy poté získal další velkou roli, kterou tentokrát byla postava Dr. Toma Wakefielda v seriálu Hawthorne.

Vartan pravidelně vstupoval v jedné velké seriálové roli za druhou a ani v dalších letech tomu nebylo jinak. Roku 2014 si zahrál podstatné vedlejší role v seriálech Bates Motel a Satisfaction a od roku 2017 vystupuje v seriálu The Arrangement, kde hraje Terence Andersona.

Během natáčení seriálu Alias chodil s herečkou Jennifer Garner. V letech 2011–2014 měl za manželku Lauren Skaar. Doma má psa jménem Millie a je velkým fanouškem ledního hokeje.

Foto CC BY-SA 2.0 G. M. Ireneo Alessi, Wikimedia Commons


Hraje v

Seriál Role Od roku Do roku Počet sezón
Bates Motel George Heldens 2014 2014 1

Filtr seriálů