Miguel A. Núñez Jr.

Miguel A. Núñez Jr.

Celé jméno: Miguel A. Núñez Jr.
Místo narození: New York City, New York, USA
Známé projekty: Tour of Duty, Sparks, Joey, Jů, vona je chlap

Datum narození: 11.8.1964 (59 let)

Newyorský rodák Miguel A. Núñez Jr. se narodil roku 1964. Díky svým rodičům má afroamerický a dominikánský původ. Má celkem osm sourozenců a vychovávali ho jeho prarodiče, a to v Severní Karolíně. Když vystudoval střední školu, tak se přestěhoval do Los Angeles, aby tu odstartoval svou kariéru herce.

To se mu skutečně povedlo, i když nezískal takový věhlas, jaký asi chtěl. Núñez často vystupuje v komediích, hororech a akčních filmech. Zároveň se většinou jedná o snímky, které jsou našim končinám naprosto neznámé. Zahrál si například ve filmech Pátek třináctého 5, Návrat oživlých mrtvol, Street Fighter: Poslední boj, Vesmírná jednotka a Jako zamlada. Hlavní roli si zahrál ve sportovní komedii Jů, vona je chlap.

Svou první velkou seriálovou roli získal roku 1987 ve válečném drama Tour of Duty. Zde působil až do roku 1990. Poté se mihl například v seriálech Thea, Rhythm & Blues, My Wildest Dreams a The Faculty. V letech 1996–1998 jsme si ho mohli všimnout v seriálu Sparks, kde se objevil jako Maxey Sparks.

V seriálovém Tarzanovi z roku 2003 si zahrál detektiva Sama Sullivana, poté se objevil ve druhé řadě Joeyho jako neúspěšný herec Zach. Následně si ještě zahrál v seriálech Belle's, Fly, Nashville a Bronx SIU.

Od roku 1994 je jeho ženou Yulanda Simon, se kterou má dcery Micole a Miu.

Foto: Yari Film Group


Hraje v

Seriál Role Od roku Do roku Počet sezón
Joey Zach Miller 2005 2006 1

Filtr seriálů