Mike Barker

Mike Barker

Celé jméno: Michael Wayne Barker
Místo narození: Los Angeles, Kalifornie, USA
Známé projekty: Family Guy, American Dad!

Datum narození: 7.6.1968 (55 let)

Mike Barker je americký producent a scenárista, který se narodil roku 1968. Kariéru odstartoval roku 1999, kdy se začal vývojově podílet na produkci animovaného seriálu Family Guy. Stalo se tak po domluvě se Sethem MacFarlanem a Mattem Weitzmanem.

Spolupráce na seriálu Family Guy jim velmi vyhovovala, a proto se tito tři muži následně domluvili na vytvoření dalšího animovaného seriálu, který tentokrát nesl název American Dad! I u tohoto seriálu, který se začal vysílat roku 2005, se Barker stal jedním z hlavních producentů.

Na seriálu American Dad! však pracoval mnohem intenzivněji, podílel se například na tvorbě hudby a napsal i scénáře k více epizodám. Roku 2015 se však z nějakého důvodu přestal podílet na chodu seriálu, přičemž ho na jeho pozici vystřídal jeho kolega Matt Weitzman.

Kromě těchto dvou velkých projektů se navíc ještě v letech 2001–2002 podílel na produkci seriálu Off Centre, tentokrát se však jednalo o hraný seriál. I zde napsal k několika dílům scénář.

I když se jedná o producenta a scenáristu, tak i tak jsme mohli slyšet jeho hlas v seriálech Family Guy a American Dad! Především se věnoval dabování v seriálu American Dad!, kde dlouhou dobu propůjčoval hlas zprávaři Terrymu Batesovi a agentu CIA Johnu Sandersovi. Obě tyto postavy byly po jeho odchodu z tohoto seriálu vyškrtnuty, a proto se s nimi již nesetkáváme.

Foto CC BY-SA 3.0 Gage Skidmore, Wikimedia Commons


Hraje v

Seriál Role Od roku Do roku Počet sezón
American Dad! Terry Bates 2005 2016 12
American Dad! John Sanders 2005 2016 11

Filtr seriálů