Milly Alcock

Milly Alcock

Celé jméno: Amelia Alcock
Místo narození: Sydney, Nový Jižní Wales, Austrálie
Známé projekty: Upright, House of the Dragon, Superman

Datum narození: 11.4.2000 (24 let)

Milly Alcock je australská herečka, která vyrůstala s dvěma bratry. S herectvím se seznámila na škole a ihned si ho zamilovala, tudíž netrvalo dlouho a začala vystupovat v místních divadlech. Kariéru odstartovala roku 2013, ale i když studovala, školy nakonec nechala, aby se mohla věnovat herectví.

Mezi její první role patří postavy z různých filmů a seriálů. Zahrála si například v seriálech High Life, Janet King, A Palce to Call Home, Pine Fap, Fighting Season, Les Norton či The Floaming. V letech 2019–2020 vystupovala v seriálu Reckoning, kde se objevila jako Sam Serrato.

Velkou roli měla v seriálu Upright, kde se objevila jako Meg Adams. Následně se dokázala proslavit po celém světě díky roli mladé Rhaenyry Targaryen, kterou si roku 2022 zahrála v seriálu House of the Dragon. Její postava tu sice nadále vystupuje, ale hraje ji jiná herečka, protože postava musela být přeobsazena kvůli časovému skoku.

Možná právě díky této roli se jí podařilo získat další obrovskou. Roku 2025 ji totiž uvidíme jako Supergirl ve filmu Superman, který představuje restart celého filmového světa DC Comics.

Foto: HBO


Hraje v

Seriál Role Od roku Do roku Počet sezón
House of the Dragon Rhaenyra Targaryen 2022 2024 2
Justice League Supergirl 2025 1

Filtr seriálů