Mishael Morgan

Mishael Morgan

Celé jméno: Marie-Charms Mishael Morgan
Místo narození: San Fernando, Trinidad a Tobago
Známé projekty: Family Biz, Republic of Doyle, The Young and the Restless

Datum narození: 15.7.1986 (38 let)

Mishael Morgan je trinidadsko-americká herečka. Narodila se na ostrovním soustroví Trinidad a Tobago v roce 1986. Když jí bylo pět let, její rodina se přestěhovala do New Yorku. Nicméně kvůli bezpečí se později přestěhovali do Toronta v Kanadě, kde Mishael chodila na Univerzitu York.

Mezi lety 2008–2009 měla opakující roli v kanadském teen seriálu The Best Years a později získala hlavní roli v sitcomu YTV, Family Biz. V roce 2012 získala opakující roli v komediálním seriálu CBS, Republic of Doyle, a také se objevila v malých rolích ve filmech Casino Jack (2010) a Total Recall (2012). V roce 2014 získala hlavní roli v letní komedii The CW, Backpackers.

V květnu 2013 byla Morgan obsazena do soap opery The Young and the Restless jako Hilary Curtisová. V červnu 2018 potvrdila zprávy, že telenovelu opouští – později bylo potvrzeno, že to bylo z důvodu neúspěšných pokusů o zvýšení platu. V červenci toho roku se naposledy v seriálu objevila jako Hilary – její postava podlehla následkům automobilové nehody. V září 2019 se znovu do seriálu vrátila jako nová postava, Amanda Sinclairová.

V červnu 2022 se Morgan stala první černou ženou, která vyhrála cenu Daytime Emmy za Vynikající hlavní herečku v drama seriálu (za ztvárnění Amandy).

V roce 2023 jste ji pak mohli ještě zahlédnout ve třech dílech osmé řady Chicago Med.

Foto: CC BY-SA 2.0 Mingle MediaTV, Wikimedia Commons


Hraje v

Seriál Role Od roku Do roku Počet sezón
Chicago Med Petra Dupre 2022 2023 1

Filtr seriálů