Morris Chestnut

Morris Chestnut

Celé jméno: Morris Lamont Chestnut
Místo narození: Cerritos, Kalifornie, USA
Známé projekty: Legends, RosewoodV

Datum narození: 1.1.1969 (55 let)

Narodil se v Cerritos v Kalifornii, kde také v roce 1986 odmaturoval na střední škole Richarda Gahra. Poté postupně studoval finance a herectví na Kalifornské státní univerzitě v Northridge. Se svou manželkou Pam Byseovou se rozvedl v roce 1996. Má dvě děti a jak uvedl v jednom z rozhovorů, svůj soukromý život si nechá raději pro sebe.

Je fanouškem týmů Philadelphia Eagles a USC Trojans. Je přesně o rok a den mladší než jeho herecký partner ze seriálu Boyz N the Hood, Cuba Gooding Jr.

Svou první epizodní roli získal v roce 1990 v seriálu Freddyho noční můry: Noční můra v Elm Street. Jeho první hlavní role byla v již zmiňovaném seriálu Boyz N the Hood z roku 1991. Následovaly další (většinou epizodní) role v dalších seriálech Living Single, Pohotovost, Bones a American Dad!. Větších rolí se dočkal v C16: FBI, V, Nurse Jackie, Out All Night a také v Legends. V seriálu Rosewood, který měl premiéru v roce 2015, hraje hlavní roli, Dr. Beumonta Rosewooda. V roce 2019 začal hrát v lékařském seriálu od stanice Fox The Resident doktora Barretta Caina.

Embed from Getty Images

Z jeho filmů stojí za zmínku např. G.I.Jane, Okrsek 49, Anakonda: Honba za krvavou orchidejí nebo Mrtvá zóna. Třikrát také spolupracoval se Stevenem Seagalem. Ve filmu Přepadení 2: Temné území si zahrál Seagalova partnera a v dalších dvou snímcích Na pokraji smrti a Prince of Pistols již ztvárnil hlavního padoucha.

Morris Chestnut je také vášnivým hráčem pokeru a má sponzorskou smlouvu s internetovým portálem Full Tilt Poker.

Foto: FOX


Hraje v

Seriál Role Od roku Do roku Počet sezón
The Resident Barrett Cain 2019 2021 2
Legends Tony Rice 2014 2015 2
V Ryan Nichols

Filtr seriálů