Naomie Harris

Naomie Harris

Celé jméno: Naomie Melanie Harris
Místo narození: London, England, UK
Známé projekty: 28 Days Later…, Skyfall, Moonlight

Datum narození: 6.9.1976 (47 let)

Naomie Harris se narodila 6. září 1976 v londýnském Islingtonu, kde také vyrostla. Její matka Carmen Harrisová, emigrovala z Jamajky do Londýna jako dítě se svými rodiči. Otec Harrisové, Brian Clarke, módní návrhář, emigroval z Trinidadu do Spojeného království a má britské, grenadské a guyanské předky. Rozešli se ještě před narozením a vychovávala ji matka. Její matka se později znovu provdala a má dva mladší nevlastní sourozence, matka pracovala jako scenáristka v seriálu EastEnders a pracuje jako léčitelka.

Navštěvovala londýnskou školu St Marylebone School a divadlo Anny Scherové, kde v dětství studovala herectví, a poté navštěvovala Woodhouse College jako studentka šesté třídy. V roce 1998 absolvovala Pembroke College v Cambridge, kde získala titul v sociálních a politických věd. Harrisová se vzdělávala na divadelní škole Bristol Old Vic.

Svou kariéru zahájila již v dětství, když se v roce 1987 objevila v televizním seriálu Simon and the Witch. Ztvárnila Selenu v zombie filmu 28 Days Later (2002), čarodějnici Tiu Dalmu ve druhém a třetím filmu Pirates of the Caribbean, Winnie Mandelu ve filmu Mandela: Long Walk to Freedom (2013) a Moneypenny ve filmech o Jamesi Bondovi Skyfall (2012), Spectre (2015) a No Time to Die (2021).

V roce 2016 si zahrála v kritikou oceňovaném filmu Moonlight, za jehož výkon získala řadu ocenění, včetně nominací na Zlatý glóbus, cenu BAFTA a Oscara za nejlepší herečku ve vedlejší roli. V rámci novoročního vyznamenání 2017 byla Harrisová jmenována důstojníkem Řádu britského impéria (OBE) za zásluhy v oblasti dramatu.

Asi v 11 letech byla Harrisové diagnostikována skolióza. Tento stav v dospívání vážně progredoval, což si vyžádalo fúzi páteře; trvalo měsíc, než se plně zotavila, a musela se znovu naučit chodit.

V roce 2012 navázala vztah s Peterem Leglerem.

//Foto: Instagram Naomie Harris


Hraje v

Seriál Role Od roku Do roku Počet sezón
James Bond Čtvrtá Moneypenny 2012 3

Filtr seriálů