Nicholas Pinnock

Nicholas Pinnock

Celé jméno: Nicholas Pinnock
Místo narození: Londýn, Velká Británie
Známé projekty: Counterpart, Kapitán Amerika: První Avenger

Datum narození: 2.9.1973 (50 let)

Nicholas se narodil 2.9.1973 ve Velké Británii, má dva starší sourozence, bratra a sestru, kteří jsou oba učitelé. Jeho kořeny sahají na Kubu (jeho rodiče jsou původem z Jamajky a jeho babička byla Kubánka) a díky tomu je velkým fanouškem salsy, kterou po nějakou dobu vyučoval. Mluví plynule španělsky a je velkým podporovatelem fotbalového klubu Chelsea.

Ve 12 byl přijat na londýnskou Corona Stage Academy a hned poté si odbyl svůj debut v hudebních klipech, reklamě, filmu i televizi. Studoval i muzikál a brzy následoval své srdce a zaměřil se na drama a současný tanec. Po promoci se přidal k taneční skupině, u které zůstal pár let.

Začínal jako dětský herec, ale do podvědomí diváků vstoupil hlavně díky marvelovskému filmu Kapitán Amerika: První Avenger a také jako mladý Nelson Mandela v dokumentárním dramatu Mandela: The Prison Years. V seriálech není nováčkem, za zmínku stojí špionážní drama Counterpart.

Jeho vášní je poezie, sám napsal knihu, která se zaměřuje na stigmatu mentálních nemocí a depresí, s nimiž má své zkušenosti.

Autor profilu: @twister78

Foto: ITV 1


Hraje v

Seriál Role Od roku Do roku Počet sezón
Counterpart Ian Shaw 2018 2018 1

Filtr seriálů