Nicollette Sheridan

Nicollette Sheridan

Celé jméno: Nicollette Flora Vivianne Sheridan
Místo narození: Worthing, Sussex, Anglie
Známé projekty: Knots Landing, Desperate Housewives, Dynasty

Datum narození: 21.11.1963 (60 let)

Nicollette se narodila v Anglii a je dcerou herečky Sally Adamsové. Když jí byl teprve rok, tak jejich rodinu opustil otec, kterého už nikdy neviděla. Když jí bylo deset let, tak se rodina i s novým manželem její matky přestěhovala do USA.

Nicolette začala svou kariéru jako modelka a objevovala se na stránkách časopisů Vogue či Cosmopolitan. Svou první hereckou roli obdržela v roce 1984 v seriálu Paper Dolls, který byl však v průběhu první řady zrušen. Následující rok se objevila ve filmu The Sure Thing. V roce 1986 byla obsazena do seriálu Knots Landing, kde se zprvu objevovala jako vedlejší postava, ale později byla povýšena na hlavní a vydržela v tomto seriálu až do konce v roce 1993. Během devadesátých let byla Nicollette k vidění v mnoha televizních filmech.

V roce 2004 byla obsazena do hlavní role v seriálu Desperate Housewives, ve kterém vydržela až do páté série, která skončila v roce 2009. O rok později podala Nicollette žalobu na tvůrce seriálu Marca Cherryho, který ji údajně sexuálně obtěžoval, a prý nebyla sama. A jelikož to chtěla ohlásit, tak ji ze seriálu vyškrtl. Stanice tuto žalobu vyšetřovala, ale nenašli jediný důkaz, že se tak opravdu stalo. Navíc ostatní hlavní představitelky seriálu podporovaly Cherryho. U soudu, který se konal v roce 2012 Nicolette také nevyhrála. V následujících letech se ještě několikrát snažila o zahájení nového soudu, ale neúspěšně.

Následně se opět začala věnovat televizním filmům. V listopadu roku 2017 bylo oznámeno, že si Nicollette zahraje v seriálu Dynasty, a to Alexis Carringtonovou, postavu, kterou v původní verzi hrála Joan Collins. Nejprve se objevovala jako vedlejší postava, ale od druhé série byla povýšena na jednu z hlavních.

Nicollette byla již dvakrát vdaná, ale ani jednou neměl sňatek dlouhého trvání.


Hraje v

Seriál Role Od roku Do roku Počet sezón
Dynasty (2017) Alexis Carrington 2018 2019 2

Filtr seriálů