Noel Clarke

Noel Clarke

Celé jméno: Noel Anthony Clarke
Místo narození: Londýn, Anglie, Velká Británie
Známé projekty: Doctor Who, Star Trek: Do temnoty

Datum narození: 6.12.1975 (42 let)

Neolova kariéra

Noel se narodil a vyrůstal v západním Londýně, kde chodil do základní a střední školy a pak i na vysokou. A byla to právě škola, kde Noel objevil svou lásku k hraní a začal dělat tu jedinou věc, kterou opravdu chtěl.

Noel se tak od roku 1999 začal objevovat v menších rolích v méně známých filmech či seriálech jako Metrosexuality, Casualty, Adventure Inc. a další. První stálejší rolí se stal Wyman Norris v seriálu Auf Wiedersehen, Pet, kde si zahrál ve čtrnácti epizodách. Za svou práci na prknech vyhrál v roce 2003 cenu Laurence Olivier Award v kategorii „Nejslibnější nováček“ za jeho výkon ve hře Where Do We Live v Royal Court Theatre.


Svou spisovatelskou kariéru započal v roce 2005, když napsal scénář k filmu Kidulthood, který vyšel o rok později. Díky jeho úspěchu pak režíroval i hrál v jeho pokračování Adulthood, které spatřilo světla světa o další dva roky později. Noel svou první režisérskou zkušenost popsal: „První režírování byla opravdová výzva a čas od času vyčerpávající. Učíte se krůček po krůčku a když jste ochotni dělat věci a stát si za tím, tak se to vyplatí.“ V roce 2010 pak opět usedl za psací stůl a posléze na režisérskou stoličku filmu 4. 3. 2. 1, kde se objevilo několik známých tváří z Doctorova universa jako Michelle Ryan (lady Christina de Souza), Camille Coduri (Jackie Tyler), Nicholas Briggs (hlas Daleků) a Emma Roberts, dcera Erica Robertse, který hrál Vládce ve filmu Doctor Who z roku 1996.

K jeho posledním projektům patří zatím neznámá role v nepojmenovaném filmovém pokračování Star Treku J.J. Abramse, které přilétne do kin 17. května 2013. Jediné, co je známo, je, že Noelova postava je rodinný typ s ženou a malou dcerkou. Noel o své spolupráci na Star Treku pověděl: „Jen jsem sledoval a učil se. Přikyvoval jsem, usmíval se, byl jsem slušný jen jak jsem mohl a pak se vrátil domů. Nikdy přesně nevíte, jaký rozpočet stojí za takovou věcí, ale máte představu. Myslím, že by to vydalo tak na 120 filmů.“

(Noel Clarke jako Mickey Smith v seriálu Doctor Who)

Práce s Doktorem

Ve světě Doctora Who je Noel nejznámější díky své postavě Mickeyho Smithe, přítele tehdejší Doktorovy společnice Rose, ale vidět jsme ho mohli i jako jeho alterego z jiného vesmíru Rickyho. Poprvé se objevil jako vedlejší postava v prvním dílu Rose a tento status mu zůstal až do epizody School Reunion, kdy byl povýšen na status společníka a stal se tak současně i historicky prvním Doktorovým společníkem černé pleti.

Doktora i Rose však záhy v dvojdílu Rise of the Cybermen/The Age of Steel opustil a zůstal žít jako Ricky v alternativním vesmíru. Svou roli si však ještě zopakoval v dílech Journey´s End a druhé části speciálu The End of Time. Další prvenství získal, když napsal scénář k epizodě Combat v doctorském spin-offu Torchwood a stal se prvním hercem, který napsal scénář k oficiální epizodě ze světa Doctora Who.

Komerční sdělení

Užijte si sledování seriálů naplno

Znáte všechny nové filmy a na svoje oblíbené seriály nedáte dopustit? Určitě máte obrovskou televizi nebo domácí kino, jehož zvuku se nic nevyrovná. Myslíte také na potřebný nábytek ke sledování? Pokud ne, tak pro vás máme skvělou inspiraci.