Noel Fielding

Noel Fielding

Celé jméno: Noel Gregory Fielding
Místo narození: Westminster, Londýn, Anglie, Velká Británie
Známé projekty: The Mighty Boosh, The IT Crowd

Datum narození: 21.5.1973 (51 let)

Noel Fielding je britský herec, komik, scenárista, hudebník a umělec, který se narodil roku 1973 v Londýně. Jeho rodiči jsou Ray Fielding a Yvonne Fagan, nicméně ti se brzy po jeho narození rozvedli. Malý Noel začal žít se svým otcem, který si brzy po rozvodu vzal za ženu Diane Fielding.

Jeho matka zemřela, když mu bylo 17 let, a to na problémy s játry. Po rozvodu však ještě měla dvě děti. Kromě toho má Noel jednoho nevlastního bratra jménem Michael Fielding. Ten se narodil Rayovi a Dianě, přičemž i on sám je komikem.

Vzdělával se na Croydon School of Art, odkud zamířil na tehdejší Buckinghamshire Chilterns University College. Po vystudování se ihned ponořil do herecké kariéry, ve které se zaměřuje především na stand-up komedie.

V televizi se poprvé objevil roku 1998, výrazněji na sebe dokázal upozornit až několik let poté, kdy vystupoval v komediálním seriálu The Mighty Boosh, který pocházel z jeho vlastního pera. Zde se pravidelně objevoval především jako Vincent Noir.

V té době se objevil i v několika jiných projektech, zahrál si například v televizním filmu AD/BC: A Rock Opera či v seriálu The IT Crowd, kde si střihl nezapomenutelného zaměstnance Richmonda Avenala. Poté ztvárnil výraznou roli i v komedii Bunny a býk.

V roce 2012 se začal vysílat jeho vlastní projekt, sitcom Noel Fielding's Luxury Comedy, ve kterém si zároveň střihl ústřední roli. Poté se objevil v několika dalších filmech a seriálech, ve kterých však už neměl tak velké role. Za zmínku stojí jeho působení u animovaného seriálu Disenchantment, ve kterém propůjčil svůj hlas popravčímu Stanovi.

V současné době se herec věnuje všemu možnému, když totiž zrovna nehraje nebo nepíše scénáře, tak rád maluje či se podílí na hudebních videoklipech. Ve Velké Británii je velmi oblíbený, protože jeho nevšední humor je skutečně vydařený.

Od roku 2010 chodí s rozhlasovou moderátorkou a herečkou Llianou Bird, se kterou bydlí v Londýně. Roku 2018 se jim narodila dcera Dali. Z jeho dřívějšího života víme, že chodil s Deliou Gaitskell.

Ve svých rolích se většinou prezentuje velmi podobně, tedy má dlouhé černé vlasy, nosí make-up, mluví za pomoci hlubokého hlasu a obléká se do tmavých obleků. Dle jeho slov jeho předci pochází z Francie.

Foto CC BY 2.0 Ella Mullins, Wikimedia Commons


Hraje v

Seriál Role Od roku Do roku Počet sezón
The IT Crowd Richmond Avenal 2006 2013 3

Filtr seriálů