Olga Kurylenko

Olga Kurylenko

Celé jméno: Olga Konstantionovna Kurylenko
Místo narození: Berďansk, Ukrajina, Sovětský svaz
Známé projekty: Black Widow, Romance, Magic City

Datum narození: 14.11.1979 (44 let)

Olga Kurylenko je ukrajinská herečka, která to v životě neměla vůbec jednoduché. Po narození se její rodiče rozvedli a Kurylenko byla vychovávána pouze matkou a babičkou. Jelikož rodina neměla peníze, Olga žila i s dalšími sourozenci a dětmi v malém bytě. Zlom přišel ve třinácti letech, kdy se matkou Marinou vydali na výlet do Moskvy.

Tam si jí totiž na ulici všiml jeden z modelingových skautů, který matku a následně i Kurylenko přemlouval ke spolupráci. Matka samozřejmě nevěděla, zda je její dcera připravená na takovou práci. Nicméně posléze se ukázalo, že se jednalo o kritický moment života herečky. Ta následně získala exkluzivní smlouvu, hodiny herectví a také se naučila hrát na klavír.

V šestnácti letech Kurylenko odcestovala pracovně do Paříže, kde se následně seznámila s francouzským fotografem, kterého si vzala. I když manželství dlouho nevydrželo, herečka získala francouzský pas, což jí otevřelo dveře třeba i do USA. Dnes herečka slaví úspěchy s filmy jako jsou Black Widow, Stráž, Pokoj, Agent na útěku a další. Kurylenko se taktéž objevuje pravidelně i v seriálech.

Foto: Netflix


Hraje v

Seriál Role Od roku Do roku Počet sezón
Avengers Taskmaster 2021 2021 1
James Bond Camille Montes 2008 2008 1

Filtr seriálů