Park Seo-Joon

Park Seo-Joon

Celé jméno: Park Seo-Joon
Místo narození: Soul, Jižní Korea
Známé projekty: Heroes, X-men, Star Wars – Epizoda I

Datum narození: 16.12.1988 (35 let)

Park Seo-Joon je korejský herec, který se narodil v Soulu. Má dva sourozence, se kterými má velice dobrý vztah. Vždy se zajímal do umění, ale v roce 2008 musel jít na povinnou vojnu, což mu malinko překazilo plány. Svůj herecký debut získal o tři roky později, když působil ještě v modelingu, a mihl se v hudebním klipu skladby I Remember od Bang Yong-Guka.

Celá jeho kariéra byla spojena s korejskými filmy a seriály, které jsou českému a slovenskému fanouškovi prakticky neznámé. Od roku 2011 do roku 2018 působil pouze jako tamní hvězda, ale velký průlom přišel se seriálem Kimbiseoga wae geureolkka, kde Seo-Joon působil v osmnácti epizodech a seriál se vysílal i na zdejších streamovacích stanicích.

Následně se herci malinko otevřeli dveře do Hollywoodu a byla tu šance, že se objeví i v některém velkofilmu. Seo-Joon sice dále sbírá role převážně z asijského kontinentu, přesto například získal roli Yana ve filmu The Marvels. I když se nejednalo o kdovíjak úspěšný film, jedná se o jeden z nejzásadnějších počinů herce Park Seo Joona.

Foto: Disney


Hraje v

Seriál Role Od roku Do roku Počet sezón
Avengers Yan 2023 2023 1

Filtr seriálů