Patrika Darbo

Patrika Darbo

Celé jméno: Patricia Davidson
Místo narození: Jacksonville, Florida, USA
Známé projekty: Step by Step, Days of Our Lives, The Bold and the Beautiful

Datum narození: 6.4.1948 (76 let)

Patrika Darbo je americká herečka, která se narodila roku 1948 na Floridě. Společně se svým mladším bratrem Danielem je dcerou Patricie, která bývala majitelkou nočního klubu. Když jí bylo šest let, tak se její rodiče rozvedli, přičemž ona a její bratr začali žít se svou matkou. Ta si následně, o pět let později, vzala za muže Donalda Davidsona.

Její nevlastní otec Donald, který byl mimochodem lilipután, ji vedl k tomu, aby si šla za svými sny, a proto se malá Patrika rozhodla, že se stane herečkou. Vyrůstala v Atlantě, odkud zamířila studovat na Georgia Southern University, kde se věnovala divadelnímu oboru. Poté zamířila na Atlanta School of Drama.

Zpočátku se jí ale nedařilo, a proto až do roku 1983 pracovala jako úvěrová manažerka. Jakmile však získala svou první roli, tak se už herectví nepustila. Ani jako herečka se však moc neprosazovala, protože na začátku své kariéry sbírala jednu epizodní roli za druhou.

První větší role se dočkala roku 1990 ve filmu Kde je ta zatracená věc. Dále se v 1991–1992 objevovala v seriálu Step by Step, kde si zahrála Penny Baker. Její postava tu sice patřila mezi hlavní, ale moc tu nevystupovala. Diváci si ji zároveň moc neoblíbili, a proto se tvůrci rozhodli, že její postavu vystřihnou po první řadě ze seriálu úplně.

Nadcházející léta byla podobně pustá jako před seriálem Step by Step, herečka sice získávala role, ale nešlo o nic převratného. Roku 2006 se například objevila v hororové komedii Hatchet nebo si v letech 2010–2012 zahrála v seriálu Miss Behave. Za zmínku stojí spíše role Nancy Wesley, které se ne zrovna pravidelně věnovala v telenovele Days of Our Lives, a to v letech 1998–2017.

Výrazněji se začala prosazovat až po roce 2014, objevila se totiž například v seriálech Acting Dead, Ladies of the Lake, The Bay, The Bold and the Beautiful, Indoor Boys, Studio City a Aunt Cissy, ve kterých měla větší role. Filmům se aktuálně věnuje jen minimálně.

Roku 1973 si vzala za muže režiséra Rolfa Darba, se kterým je dodnes šťastně ženatá. Podle dostupných údajů spolu nemají žádné dítě.

Foto CC BY-SA 2.5 lukeford.net, Wikimedia Commons


Hraje v

Seriál Role Od roku Do roku Počet sezón
Step by Step Penny Baker 1991 1992 1

Filtr seriálů