Pauley Perrette

Pauley Perrette

Celé jméno: Pauley Perrette
Místo narození: New Orleans, Louisiana, USA
Známé projekty: NCIS

Datum narození: 27.3.1969 (55 let)

Pauley Perrette se narodila 27. března 1969 v New Orleans. Je to americká herečka, známá svojí rolí Abby v seriálu Námořní vyšetřovací služba. Je také publikovanou spisovatelkou, zpěvačkou a obhájkyní občanských práv.

Narodila se v New Orleans. V dětství se rodina mnohokrát stěhovala kvůli zaměstnání otce. Žila v Georgii, Alabamě, Tennessee, Severní a Jižní Karolíně, New Yorku, New Jersey a v Kalifornii. V mládí prý chtěla být ošetřovatelkou zvířat, hrát v rockové skupině nebo pracovat jako agentka FBI.

Studovala trestní soudnictví na Valdosta State University ve Valdostě v Georgii. Později se přestěhovala do New Yorku, kde pokračovala ve studiích na John Jay College of Criminal Justice. V New Yorku vyzkoušela řadu zaměstnání, mimo jiné byla i kuchařkou na výletní lodi obeplouvající Manhattan a barmankou.

V době, kdy v New Yorku střídala různá zaměstnání, ji přítelkyně seznámila s režisérem, který pracoval v reklamě. Tak začala natáčet reklamní spoty. K tomu se přidala i práce v dabingu, natáčení videoklipů a krátkých filmů. To mělo za následek stěhování do Los Angeles, načež následovaly první drobné role ve filmu.

Pauley Perrette si zahrála v seriálu Vražda prvního stupně. Objevila se v Show Drewa Careyho, v seriálu Jesse, dále hostovala v sitcomu Frasierovi, v Early Edition a Moloney.

Z filmů lze zmínit Romy and Michelle´s High School Reunion, The Cowboy Way nebo nezávislý snímek The Price of Kissing. Roku 2001 se opakovaně objevila ve sci-fi seriálu Special Unit 2, kde hrála PR Alici Cramerovou.

V roce 2003 se poprvé objevila v roli excentrické kriminoložky Abby Sciuto ve dvou epizodách TV seriálu JAG, které sloužily jako pilotní epizody pro seriál NCIS. Postava Abby je dosud její nejúspěšnější rolí.


Hraje v

Seriál Role Od roku Do roku Počet sezón
NCIS Abby Sciutová 2003 2018 15

Filtr seriálů