Peggy Rea

Peggy Rea

Celé jméno: Margaret Jane Rea
Místo narození: Los Angeles, Kalifornie, USA
Známé projekty: The Waltons, Step by Step, Grace Under Fire

Datum narození: 31.3.1921Datum úmrtí: 5.2.2011 (89 let)

Peggy Rea se narodila roku 1921 v Los Angeles, kde také vyrůstala. Studovala sice na prestižní University of California, ale odešla odsud, aby mohla studovat na podnikatelce. Původně se vůbec nezajímala o kariéru herečky, protože pracovala pro společnost MGM jako členka produkčního štábu.

I když se kariéře herečky skutečně nevěnovala, tak se neustále pohybovala kolem herců, díky čemuž nakonec projevila zájem o tuto dráhu života. Netrvalo dlouho a už na konci čtyřicátých let působila v různých divadelních hrách. Konečně tak mohla rozjet svou kariéru.

Dnes je známá především jako televizní herečka, která má na svém kontě cca 100 rolí. I když se kariéře věnovala dlouhých 45 let (od roku 1953 do roku 1998), tak se nedokázala nijak výrazněji prosadit. Na svém kontě má však několik větších rolí, které rozhodně stojí za zmínku.

Mezi její první role patří postavy ze seriálů I Love Lucy, Have Gun – Will Travel a Dr. Kildare, které však představovaly pouhý komparz. Podobné role měla například i v Death Valley Days, The Red Skelton Show, Gunsmoke a The Doris Day Show.

První skutečně velkou roli získala až roku 1978, kdy se objevila v seriálu The Waltons jako Rose Burton. Působila tu až do roku 1981, přičemž se v té době věnovala i postavě Lulu Hogg, kterou si konkrétně v letech 1979–1985 zahrála v seriálu The Dukes of Hazzard.

V 90. letech získala své poslední role, přičemž jsou tu dvě, které rozhodně stojí za zmínku. V letech 1991–1992 se objevovala v první řadě seriálu Step by Step jako sarkastická babička Ivy Baker, která však byla z neznámých důvodů vystřižena ze seriálu. Je pravděpodobné, že tak tvůrci učinili z toho důvodu, že si ji diváci moc neoblíbili.

Dále se ještě objevila v seriálu Grace Under Fire, kde v letech 1993–1998 vystupovala jako Jean Kelly. Tato role je její vůbec poslední, a proto herečka svou kariéru ukončila roku 1998, a to svou pravděpodobně největší rolí.

O hereččině osobním životě nevíme zhola nic, a proto není známo, zda měla manžela či potomky. Roku 2011 herečce selhalo srdce, přičemž ve svých těsně nedožitých 90 letech zemřela na následky této příhody. Stalo se tak v rodné Kalifornii.

Foto: ABC


Hraje v

Seriál Role Od roku Do roku Počet sezón
Step by Step Ivy Baker 1991 1992 1

Filtr seriálů