Penelope Ann Miller

Penelope Ann Miller

Celé jméno: Penelope Andrea Miller
Místo narození: Los Angeles, California, USA
Známé projekty: Kindergarten Cop, Carlito's Way, The Artist

Datum narození: 13.1.1964 (60 let)

Millerová se narodila v Los Angeles v Kalifornii Beatrice, kostýmní návrhářce, publicistce a novinářce, a Marku Millerovi, televiznímu herci a producentovi. Má dvě sestry: starší Marisu Millerovou, která je rovněž filmovou herečkou, a mladší Savannah Millerovou, sociální pracovnici.

Millerová vystudovala střední školu v Los Angeles a v letech 1981–1983 navštěvovala dva roky Menlo College v kalifornském Athertonu, poté se přestěhovala do New Yorku, kde studovala divadlo v HB Studiu.

Průlom na Broadwayi přišel v roce 1985, kdy byla obsazena do hlavní role ve hře Biloxi Blues. Zahrála si roli v jedné epizodě televizního seriálu Miami Vice a přijala několik dalších malých rolí ve filmové a televizní tvorbě. Poté se vrátila na Broadway a byla nominována na cenu Tony. Poté se objevila jako Winnie Johnstonová ve filmu Big Top Pee-wee z roku 1988. V roce 1989 hrála vedlejší roli v policejním thrilleru Dead Bang s Donem Johnsonem v hlavní roli.

V roce 2002 si Millerová zahrála ve filmu Dead in a Heartbeat a ve dvoudílné epizodě seriálu A Nero Wolfe Mystery. Její film Funny Money z roku 2005 byl zvolen nejlepším filmem filmového festivalu v Sarasotě. V šesti epizodách se objevila v seriálu Vanished. V roce 2007 si zahrála v komedii Blonde Ambition společně s Jessicou Simpson a Lukem Wilsonem. Hostovala v roli Fran v seriálu Desperate Housewives. V roce 2011 ztvárnila Doris, manželku hlavního hrdiny George, v oscarovém filmu The Artist.

Po opakované roli v seriálu Mistresses (US) byla v roce 2015 obsazena do stálé role v seriálu American Crime. V říjnu 2020 byla obsazena do role první dámy Nancy Reaganové ve filmu Reagan, připravovaném životopisném filmu na motivy života prezidenta Ronalda Reagana.

V roce 1994 se provdala za herce Willa Arnetta. Rozvedli se v roce 1995. Millerová se pak provdala za Jamese Hugginse a mají spolu dvě dcery.

Foto: Northern Lights Entertainment


Hraje v

Seriál Role Od roku Do roku Počet sezón
Monster Joyce Dahmer 2022 2022 1

Filtr seriálů