Peter Vaughan

Peter Vaughan

Celé jméno: Peter Ohm
Místo narození: Wem, Shropshire, Anglie, Velká Británie
Známé projekty: Treasure Island, Chancer, Game of Thrones

Datum narození: 4.4.1923Datum úmrtí: 6.12.2016 (93 let)

Peter Vaughan se narodil roku 1923 v anglickém Wemu. Rodina se později přestěhovala do Wellingtonu, kde chodil na školu. Po ukončení školy se připojil k divadlu, kde začal účinkovat. V letech 1952 – 1966 měl za ženu Billie Whitelaw. Poté měl ještě za ženu Lillias Walker. Aktuálně je částečně slepý.

Televiznímu herectví se věnuje už od roku 1954. Objevil se v obrovském množství rolí, které byly většinou vedlejší. Své první větší role se dočkal roku 1968, kdy si zahrál Johna Silvera v seriálu Treasure Island. Dále se v letech 1977 – 1979 objevil jako Charlie Johnson v seriálu Citizen Smith.


Roku 1990 – 1991 si zahrál Thomase Franklyna v seriálu Chancer. Jeho neznámější rolí je postava Aemona Targaryena, kterého si v letech 2011 – 2015 zahrál v seriálu Game of Thrones. Zde se hodilo, že je částečně slepý, protože jeho hraná postava byla taky slepá.

Foto: HBO


Hraje v

Pomoz nám otestovat mobilní aplikaci

Jste z Prahy a okolí a chtěli byste pomoci Edně?

Hledáme dobrovolníky, kteří by přijeli na uživatelské testování naší nové mobilní verze a aplikace.
Máme připravený první návrh a rádi bychom znali vaše názory, reakce, připomínky a další postřehy.
Testování by proběhlo v sídle Mladé Fronty (Praha – Modřany) a nezabralo by více než hodinu. K ruce budete mít náš mobilní telefon a v něm první návrh, který chceme otestovat.
Zájemci pište na thomas@edna.cz.