Peter Woodward

Peter Woodward

Celé jméno: Peter Woodward
Místo narození: Londýn, Anglie, Velká Británie
Známé projekty: Crusade, Patriot, Wacky Races

Datum narození: 24.1.1956 (68 let)

Peter Woodward je britský herec, který se narodil roku 1956 v Londýně. Kromě toho, že je herec, tak se příležitostně věnuje i psaní scénářů a kaskadérství. Je druhým synem Edwarda Woodwarda a Venetie Barrett. Jeho sourozenci Tim a Sarah se také věnují herectví. Zároveň je nevlastním synem Michele Dotrice a nevlastním bratrem Emily Woodward.

Po vystudování Haileybury and Imperial Service College začal chodit na proslulou Royal Academy of Dramatic Art, kterou úspěšně dokončil. Šel tak ve stopách svého otce, který tuto školu taktéž vystudoval. Kariéru následně zahájil roku 1978.

Jedná se především o seriálového herce, který si však někdy zahraje v nějakém filmu. Jeho herecké začátky jsou však neodmyslitelně spojeny se seriály. Zahrál si například v Testament of Youth, Sense and Sensibility, Fanny by Gaslight a Anything More Would Be Greedy.

V letech 1990–1991 propůjčil svůj hlas Sniffovi v seriálu Tanoshî Mûmin ikka, poté se objevil v minisérii Aruslân senki. V té době se mu také podařilo získat výraznější role ve filmech The Brylcreem Boys, Babylon 5: Volání do zbraně a Patriot.

Roku 1999 vystupoval v seriálu Crusade jako Galen. Poté se objevil i v seriálu Charmed, kde si v letech 2002–2005 zahrál v pár epizodách Zdroj zla. V následujících letech hrál především epizodní seriálové role. Za zmínku stojí animovaný seriál Batman: The Brave and the Bold, kde namluvil Ra'se al Ghula.

Po roce 2016 se mu opět podařilo získat větší seriálové role. V letech 2017–2018 se objevoval v seriálu Wacky Races jako Dick Dastardly, poté zamířil do seriálu Age of the Living Dead, ve kterém si zahrál kapitána Chrise Lowea. Roku 2019 byl také viděn v seriálu Dystopia jako Philip Edier.

Díky práci kaskadéra se začal zajímat o historické zbraně, které ho fascinují dodnes.

Foto: AXN


Hraje v

Seriál Role Od roku Do roku Počet sezón
Charmed Zdroj zla 2001 2005 3

Filtr seriálů