Phillip Rhys

Phillip Rhys

Celé jméno: Phillip Rhys
Místo narození: Londýn, Anglie, Velká Británie
Známé projekty: Flatland, 24, Survivors

Datum narození: 14.6.1972 (52 let)

Herec Phillip Rhys se narodil v jižní části Londýna jako druhý ze tří synů. Po vystudování Westminster College se přestěhoval do Paříže, díky čemuž se naučil mluvit francouzsky. Poté, co se po pár letech vrátil do rodného města, se začal věnovat herectví. Kariéru odstartoval roku 1997.

Na svém kontě má filmové i seriálové role, nicméně znám je především díky těm seriálovým. Zpočátku hrál v rodné Velké Británii, objevil se tu například v projektech The Seventh Scroll či Undressed. Následně se ale přestěhoval do USA, kde slavil větší úspěch.

Jeho první velkou rolí se stala postava Quentina Mitchella v čínském seriálu Flatland, ve kterém se objevil roku 2002. Následně byl obsazen do populární akční série 24, kde v letech 2002–2003 ztvárnil Rezu Naiyeera. Poté se objevil například v seriálu Nip/Tuck.

Jednu z hlavních rolích si zahrál v seriálu Survivors, kde se v letech 2008–2010 objevoval jako Aalim Sadiq. Poté měl výraznější vedlejší role například v seriálech Tripped, Nightflyers, Pretty Little Liars: The Perfectionists a Tell Me a Story.

Herec se často věnuje divadlům a někdy si zkusí i režii. Je velkým fanouškem fotbalu, konkrétně fandí Crystal Palace FC. Aktuálně má byty v Londýně i Los Angeles.

Foto CC BY-SA 3.0 Yellowbicycle, Wikimedia Commons


Hraje v

Seriál Role Od roku Do roku Počet sezón
Pretty Little Liars: The Perfectionists Michael Jalali 2019 2019 1

Filtr seriálů