Poorna Jagannathan

Poorna Jagannathan

Celé jméno: Poorna Jagannathan
Místo narození: Tunis, Tunisko
Známé projekty: The Night Of, Gypsy, Never Have I Ever

Datum narození: 22.12.1972 (51 let)

Poorna Jagannathan je americká herečka s indickými předky. Je známá díky ztvárnění Safar Khan v miniseriálu HBO, The Night Of, a díky hlavní roli v bollywoodském kultovním komediálním filmu Dehli Belly. Také iniciovala vznik a produkci hry Nirbhaya, kterou napsal a režíroval Yaël Farber, pojednávající o následné komunikaci po znásilnění. Hra vyhrála v roce 2013 mezinárodní cenu Amnesty a byla nazvána jako „Jeden z nejsilnějších kousků divadla, které můžete vidět.“

V současnosti je hlavní postavou v Netflixovském teenagerovském komediálním seriálu Never Have I Ever a hraje opakující postavu v krimi miniseriálu Apple TV+, Defending Jacob. Z jejích předchozích rolí musíme zmínit hlavní roli v Netflixovském psychologickém thriller seriálu Gypsy a také roli v antologickém seriálu HBO, Room 104. Zahrála si také ve filmu Share, který režíroval Pippa Bianco a byl vypuštěn na HBO v roce 2019.

V žebříčku „50 nekrásnějších indických žen“ magazínu Femina v roce 2012 se umístila mezi první desítkou a v roce 2014 se dostala mezi 50 nejsilnějších žen Indie.

Foto: CC BY-SA 3.0 Sashafisherman, Wikimedia Commons


Hraje v

Seriál Role Od roku Do roku Počet sezón
Never Have I Ever Nalini Vishwakumar 2020 2021 2

Filtr seriálů