Rachel Nichols

Rachel Nichols

Celé jméno: Rachel Emily Nichols
Místo narození: Augusta, Maine, USA
Známé projekty: The Inside, Alias, G. I. Joe, Continuum

Datum narození: 8.1.1980 (44 let)

Rachel Nichols je americká herečka, která se narodila roku 1980, a to Jimovi a Alison Nicholsovým. Na Cony High School se věnovala sportu a tancování, po maturitě začala chodit na newyorskou univerzitu Columbia, díky které se chtěla dostat na Wall Street.

Během studia na vysoké škole si jí všiml jeden modelingový agent, který jí nabídl práci. Z Rachel se tak stala modelka, která procestovala svět. Vysokou školu nakonec dodělala roku 2003 a podařilo se jí vystudovat psychologii a ekonomii. Někdy brzy poté pověsila kariéru modelky na hřebík.

Kromě toho se během studia na vysoké škole dostala k herectví, a proto se po dostudování musela rozhodnou, kterým směrem se vydá. Nakonec si zvolila hereckou kariéru. Její první role byly malé a nevýrazné, ale postupem času se dostala k zajímavějším ro­lím.

Ze začátku se objevovala především v komediích a hororech, mohli jsme ji tak zahlédnout ve snímcích Blbý a ještě blbější: Jak Harry potkal Lloyda, 3:15 zemřeš a Lesy. Roku 2005 získala roli zvláštní agentky Rebeccy Locke, kterou do roku 2006 hrála v seriálu The Inside. V tu stejnou dobu se objevovala i v seriálu Alias, kde ztvárnila Rachel Gibson.

Poté se jí podařily získat zajímavé filmové role. Roku 2007 se objevila ve filmu Soukromá válka pana Wilsona jako Suzanne, zatímco roku 2009 si zahrála Scarlett v akčním filmu G. I. Joe. Následně si zahrála hlavní roli v hororu Dům v temnotách a objevila se i v seriálu Criminal Minds jako Ashley Seaver.

Další roky přinesly velké role ve filmech Barbar Conan, Vražedná hra, Raze, Tokarev, Pandemie a Inside. V té době však získala mnohem větší role v seriálech. Po účasti v seriálu Rush se jí roku 2012 podařilo získat hlavní roli v seriálu Continuum, kde vystupovala jako Kiera Cameron až do roku 2015.

I poté se věnovala především seriálovým rolím. Roku 2015 si zahrála v seriálu Chicago Fire, kde ztvárnila Jamie Killian. Poté jsme ji mohli vidět v seriálu The Librarians, kde si v letech 2017–2018 zahrála Nicole Noone. Roku 2018 se také objevila v seriálu Titans, kde si zahrála Angelu Azarath.

Roku 2008 si vzala filmového a seriálového producenta Scotta Stubera, se kterým se hned rok poté rozvedla. Nyní žije s Michaelem Kershawem, kterého si vzala roku 2014. Ve volném čase se věnuje především vodním sportům, které zbožňuje.

Foto CC BY-SA 2.0 Tabercil, Wikimedia Commons


Hraje v

Seriál Role Od roku Do roku Počet sezón
The Librarians Nicole Noone 2017 2018 1
Continuum Kiera Cameron 2012 2015 4

Filtr seriálů