Rafi Gavron

Rafi Gavron

Celé jméno: Raphael Pichey Gavron
Místo narození: Hendon, Londýn, Anglie, Velká Británie
Známé projekty: Dveře dokořán, Life Unexpected, Práskač, Catch-22

Datum narození: 28.5.1989 (34 let)

Rafi Gavron je anglický herec, který se narodil roku 1989 v Londýně. Je synem britského nakladatele Simona Gavrona a americké spisovatelky Marthy Pichey. Jeho rodina je židovského vyznání, a proto byl vychováván v tomto duchu. Má dva mladší bratry, kteří se jmenují Benjamin a Moses.

Kariéru odstartoval velmi dobře, když se roku 2006 objevil ve filmu Dveře dokořán jako mladík Miro. Za tuto roli byl nominován na Ceny britského nezávislého filmu v kategorii Nejslibnější nováček, ale nominaci se mu nepovedlo proměnit.

Role Mira mu otevřela dveře do zahraničí, konkrétně do USA, kde o něj projevili velký zájem. Roku 2007 si sice ještě zahrál v britském seriálu Rome, kde se objevil jako Duro, nicméně poté odcestoval do USA, kde začal získávat jednu roli za druhou.

Mohli jsme ho proto vidět 24 a Life Unexpected nebo filmech Rande na jednu noc, Inkoustové srdce, S ledovým klidem, Práskač a Nepolapitelní. Po menší roli v seriálu Counterpart se roku 2019 objevil v minisérii Catch-22, kde si zahrál Aarfyho. Dále jsem ho toho roku mohli ještě vidět v seriálu Godfather of Harlem jako Ernieho Nunziho.

Roku 2008 se vydal do Izraele, kde se dobrovolně podílel na kibucu. Kromě toho, že má britské občanství, má i americké.

Foto: Summit Entertainment


Hraje v

Seriál Role Od roku Do roku Počet sezón
Rome Duro 2007 2007 1

Filtr seriálů