Regina Taylor

Regina Taylor

Celé jméno: Regina Annette Taylor
Místo narození: Dallas, Texas, USA
Známé projekty: Dig, Negotiator, The Unit

Datum narození: 22.8.1960 (63 let)

Regina se narodila v Dallasu. Ve věku dvanácti let se přestěhovala s rodiči do Muskogee ve státě Oklahoma, později se ale vrátili do Dallasu, kde v roce 1977 maturovala na L. G. Pinkston High School.

Během studií na Southern Methodist University si odbyla televizní debut, a to ve filmech Nurse (1980) a poté Crisis at Central High (1981). Role v tomto filmu jí vynesla velmi pozitivní hodnocení od známého kritika Johna O’Connora z New York Times. První velkou rolí pro filmová plátna byla paní Carterová, drogově závislá matka, ve filmu Lean on Me (1989). Nejvíce se proslavila v seriálu I’ll Fly Away, za který dostala cenu Zlatý glóbus v kategorii Nejlepší herečka v televizním dramatu. Poté si zahrála například v seriálu Zákon a pořádek. V novém tisíciletí jsme ji mohli vidět v seriálech Dig, Fly a The Unit.

Je známá také účinkováním v divadle, jako první černošská herečka hrála na Broadwayi Julii ve hře Romeo a Julie. Také hrála v Macbethovi a Jak se vám líbí. V současné době je scenáristkou v divadle Signature Theatre. Její hra stop.reset měla premiéru v roce 2013. Regina získala ocenění American Critics’ Association za divadelní hru Oo-Bla-Dee. Je také divadelní režisérkou.

Embed from Getty Images

Foto: USA Network

Autor profilu: @twister78


Hraje v

Seriál Role Od roku Do roku Počet sezón
Dig Ruth Ridell 2015 2015 1

Filtr seriálů