Rhys Ifans

Rhys Ifans

Celé jméno: Rhys Ifans
Místo narození: Haverfordwest, Pembrokeshire, Wales, Velká Británie
Známé projekty: Amazing Spider-Man, Snowden, Kingsman: První mise

Datum narození: 22.7.1967 (54 let)

Rhys Ifans je anglický herec, který pocházel z učitelské rodiny. Dokázal se ovšem vyhnout kariérní dráze svých rodičů a vlastně již od dětství si šel za svým snem, aby se stal hercem. Narodil se původně jako Evans, v průběhu svých náctiletých let se ovšem nechal přejmenovat na Ifans, což je poněkud zvláštní příjmení, které není příliš časté v celé Británii.

Ifans na sebe upozornil hned po dokončení studií v komedii Twin Town, kde si dokonce zahrál i se svým bratrem Llyrem Evansem. Ifans na sebe upozornil především jako divadelní herec v londýnském národním divadle, dále se hojně objevoval ve filmech a seriálech z produkce Welšanů. Jeho prvním velkým filmem byl snímek Nothing Hill z roku 1999.


Kdybychom se měli dostat k jeho důležitým milníkům, tak je to bezesporu Královna Alžbeta: Zlatý věk či Hannibal – Zrození. Ifans si zahrál v Klubu sráčů a taktéž ve Snowdenovi. Z blockbusterů lze především zmínit Kingsman: První mise, kde si střihl Rasputina. A pochopitelně nesmíme zapomínat na pana Láskoráda v sérii Harry Potter. V sérii Amazing Spider-Man si zase střihl slizkého Lizarda.

Foto: Sony


Hraje v

Seriál Role Od roku Do roku Počet sezón
Avengers Lizard 2021 2021 1

Filtr seriálů