Richard Cox

Richard Cox

Celé jméno: Richard Cox Zuckerman
Místo narození: New York City, New York, USA
Známé projekty: Executive Suite, Loving, Alpha House

Datum narození: 6.5.1948 (76 let)

Richard Cox je americký herec, který se narodil roku 1948 v New Yorku. Vzdělával se na Yale University, kde vystudoval antropologii. Díky studiu navštívil země jako Japonsko, Bali, Samoa či Polsko. Avšak ještě před nastoupením na vysokou školu se zajímal o herectví, a proto se nakonec začal věnovat tomuto oboru.

Jeho herecké počátky musíme hledat v polovině sedmdesátých let, kdy získal první role v seriálech a filmech. Zahrál si například v seriálech Baretta, Executive Suite, The Bronx Zoo, Tanner '88 či Ghostwriter. Velkou roli měl v mýdlové opeře Loving, kde se v letech 1991–1992 objevil jako Gifford Bowman. Poté se věnoval dalším menším rolím v seriálech jako The Visitor, Alpha House či The Librarians. V posledním zmiňovaném seriálu si zahrál Prospera, hlavního padoucha druhé řady.

Z výše uvedeného výčtu lze poznat, že Richard Cox nevystupoval v žádném projektu, kde by se zdržel déle než na chvíli. Na svém kontě má tudíž spoustu rolí, které však nejsou moc známé. Když se ale zrovna nevěnuje seriálům, tak vystupuje především v divadlech.

V devadesátých letech byla jeho manželkou příležitostná herečka Joanna Heimbold, ale s tou se záhy rozvedl. Nyní žije se Sarah Boucher, se kterou má dvě děti. Jsou spolu od roku 1997.

Foto: TNT


Hraje v

Seriál Role Od roku Do roku Počet sezón
The Librarians Prospero 2015 2015 1

Filtr seriálů