Richard Dormer

Richard Dormer

Celé jméno: Richard Dormer
Místo narození: Lisburn, Country Antrim, Severní Irsko, Velká Británie
Známé projekty: Game of Thrones, Fortitude

Datum narození: 11.11.1969 (48 let)

Richard Dormer je severoirský herec, textař a scenárista. Narodil se v Lisburnu, kde také vyrůstal. Chodil na školy Royal College of Art a Royal Academy of Dramatic Art. Po nějaké době opustil Londýn a přestěhoval se do Belfastu, kde žije se svou manželkou Rachel O'Riordan, která je režisérkou.

Dormer je především znám svou divadelní tvorbou, ale i přesto se věnuje televiznímu herectví. Jeho zatím nejznámější rolí je postava Berika Dondarriona, kterého si v letech 2013 – 2016 zahrál v seriálu Game of Thrones. Nahradil tak herce Davida Michaela Scotta, který hrál tuto postavu před ním. Kromě toho se roku 2015 objevil v seriálu Fortitude jako Dan Anderssen.


Za zmínku stojí i jeho filmová tvorba. Objevil se například ve snímcích Wodehouse in Exile, Porazit Socrata či 11 minut.

Foto CC BY-SA 2.0 nico fell photography, Wikimedia Commons


Hraje v

Komerční sdělení

Užijte si sledování seriálů naplno

Znáte všechny nové filmy a na svoje oblíbené seriály nedáte dopustit? Určitě máte obrovskou televizi nebo domácí kino, jehož zvuku se nic nevyrovná. Myslíte také na potřebný nábytek ke sledování? Pokud ne, tak pro vás máme skvělou inspiraci.