Robert Carlyle

Robert Carlyle

Celé jméno: Robert Carlyle
Místo narození: Maryhill, Glasgow, Spojené království
Známé projekty: Stargate Universe, Once Upon a Time

Datum narození: 14.4.1961 (56 let)

Robert Carlyle se narodil ve skotském Glasgow. Ve 4 letech ho matka opustila a byl vychováván jen svým otcem, který byl příslušníkem glasgowské komunity hippies. V jednadvaceti letech, zaujmut divadelní hrou Arthura Millera – Čarodějky ze Salemu, se rozhodl stát se hercem. Vystudoval herectví na Královské akademii muziky a herectví, a účinkoval v různých oblastech divadla. V roce 1991 založil společně se svými 4 přáteli divadelní společnost Rain Dog.

Velkou roli, která mu přinesla mezinárodní úspěch, dostal ve filmu Irvinea Welshe Trainspotting, kde hrál psychopatického rváče Begbieho. V další velké roli jako nezaměstnaný ocelář, který řeší zoufalou sociální situaci tak, že se stane profesionálním striptérem, ztvrárnil ve filmu Do naha!. Zahrál si také padoucha v jedné bondovce, a to RenardaJeden svět nestačí, samotného Hitlera v televizním filmu Hitler: Vzestup zla a roli stína DurzyEragonovi. Když se rozhodovalo, kdo bude hrát jedenáctého Doktora v seriálu Doctor Who, Robert byl jedním z kandidátů, ale roli nakonec získal Matt Smith. Po ukončení seriálu Stargate Universe, kde hrál doktor Nicolase Rushe, byl obsazen do role Golda (Rampelníka) v seriálu Once Upon a Time.


Roku 1997 se oženil s Anastasie Shirley a mají spolu 3 děti. O 2 roky později byl oceněn Řádem Britského impéria a byl označen za sedmého nejlepšího britského herce.

Foto CC BY 2.0 vagueonthehow, Wikimedia Commons


Hraje v

Komerční sdělení

Užijte si sledování seriálů naplno

Znáte všechny nové filmy a na svoje oblíbené seriály nedáte dopustit? Určitě máte obrovskou televizi nebo domácí kino, jehož zvuku se nic nevyrovná. Myslíte také na potřebný nábytek ke sledování? Pokud ne, tak pro vás máme skvělou inspiraci.