Robert Davi

Robert Davi

Celé jméno: Robert John Davi
Místo narození: Queens, New York City, New York, USA
Známé projekty: Die Hard, The Goonies, Licence to Kill

Datum narození: 26.6.1951 (73 let)

Davi se narodil v roce 1953 v Astorii v Queensu v New Yorku jako syn Marie a Sala Daviho. Jeho matka byla Američanka italského původu, jejíž rodina pocházela z Nusca v Avellinu v Kampánii, a otec pocházel z Torretty v Palermu na Sicílii.

Davi v dětství mluvil italsky, navštěvoval římskokatolickou střední školu Seton Hall v Patchogue ve státě New York, má dvě sestry, Yvonne a Michelle. Vystudoval Hofstra University, kterou navštěvoval kvůli katedře herectví a také kvůli její unikátní reprodukci Shakespearova divadla Globe Theater. Davi také studoval u legendární herecké koučky Stelly Adlerové, když se přestěhoval na Manhattan.

Davi debutoval ve filmu Contract On Cherry Street, v němž se o plátno dělil s Frankem Sinatrou. Následně pracoval mimo jiné s Marlonem Brandem, Clintem Eastwoodem, Arnoldem Schwarzeneggerem, Beniciem del Toro, Brucem Willisem a Robertem Benignim. Objevil se ve filmech jako The Goonies, Die Hard, Showgirls, Son of the Pink Panthes nebo v bondovce Licence to Kill (1989) jako padouch Franz Sanchez.

Davi byl třikrát ženatý, přičemž se dvakrát rozvedl. Jeho první manželství bylo s Jeri McBride, měli spolu syna Seana Christiana, který se narodil v roce 1981. Jeho druhé manželství bylo s Christine Bolster, které trvalo od roku 1990 do roku 2019. Mají spolu čtyři děti, první dceru Arianu Marii, následovala druhá dcera Frances. Narodila se jim také dvojčata, třetí dcera Isabella a syn Nicolas Edward. Davi se oženil se svou třetí ženou Dianou v roce 2019 a mají spolu dceru Gabrielu Nicole, která se narodila později téhož roku.

Je otevřeným politickým konzervativcem, často vystupuje na shromážděních Republikánské strany, byl zván ke komentování mnoha politických pořadů a podporoval Johna McCaina během jeho prezidentské kampaně. Davi podpořil Donalda Trumpa v prezidentských volbách v USA v roce 2016 a znovu v roce 2020.

Foto: MGM


Hraje v

Seriál Role Od roku Do roku Počet sezón
James Bond Franz Sanchez 1989 1989 1

Filtr seriálů