Robert Morse

Robert Morse

Celé jméno: Robert Alan Morse
Místo narození: Newton, Massachusetts, USA
Známé projekty: Mad Men, City of Angels, American Crime Story

Datum narození: 18.5.1931 (86 let)

Robert Alan Morse se narodil 18. května 1931 v Newtonu v Massachusetts jako druhé dítě rodičům Mary Silverové a Henrymu Drakeovi. Po maturitě se odstěhoval do New Yorku, aby si splnil svůj sen – být hercem. Přidal se ke svému staršímu bratrovi Richardovi, který v té době studoval herectví na prestižní škole Neighborhood Playhouse. Krátce poté získal roličku ve filmu The Proud and Profane s Williamem Holdenem a Deborah Kerr v hlavní roli. Krátce poté byl obsazen jak Barnaby Tucker v broadwayské produkci knihy The Matchmaker od Thorntona Wildera.

Za padesát aktivních hereckých let získal několik nominací na ceny Tony a Emmy. Je znám pro své role v muzikálech, na Broadwayi, ve filmech i v seriálech. Jednou z jeho velkých rolí byla role Finche v muzikálu Snadná cesta vzhůru, za kterou získal cenu Tony a poté si tuto postavu zahrál i ve stejnojmenném filmu. Roli Barnabyho si ještě jednou zopakoval ve filmové adaptaci knihy v roce 1958. Ten samý rok byl nominován na cenu Tony za hru Say, Darling.


Embed from Getty Images

V roce 1964 se objevil v komedii Quick, Before it Melts, rok poté v černé komedii The Loved One. Dále jsme ho mohli vidět ve filmech jako Průvodce ženatého muže, Where Were You When the Lights Went Out? s Doris Day a Císařovy nové šaty. Zahrál si také v muzikálové adaptaci filmu Někdo to rád horké a za svůj výkon byl nominován na cenu Tony. Proslavil se také dabingem, nadaboval například Jacka Frosta v The First Easter Rabbit.

Objevil se také ve velkém množství seriálů. V roce 1992 si zahrál v minisérii American Playhouse a vyhrál cenu Emmy za Nejlepšího herce v minisérii. Zahrál si také například v seriálech The Dukes of Hazzard, Wild Palms, City of Angels nebo Twin Peaks. V letech 2007 – 2015 představoval Bertrama Coopera v oceňovaných Mad Menech. Za tuto roli získal několik nominací na Emmy a další ceny. Jeho nejnovějším seriálem je American Crime Story.

V roce 1999 byl uveden do Americké divadelní síně slávy.

Foto: CC BY-SA 2.0

Autor profilu: @Daniela97


Hraje v

Komerční sdělení

Užijte si sledování seriálů naplno

Znáte všechny nové filmy a na svoje oblíbené seriály nedáte dopustit? Určitě máte obrovskou televizi nebo domácí kino, jehož zvuku se nic nevyrovná. Myslíte také na potřebný nábytek ke sledování? Pokud ne, tak pro vás máme skvělou inspiraci.