Robert Patrick

Robert Patrick

Celé jméno: Robert Hammond Patrick Jr.
Místo narození: Marietta, Georgie, USA
Známé projekty: Terminator, The Unit, Scorpion

Datum narození: 5.11.1958 (65 let)

Robert Patrick se 5. listopadu 1958 v Mariettu, v americkém státě Georgie. Se svou manželkou Barbarou mají dvě děti (dceru Austin a syna Samuela) a do svého soukromí většinou příliš nahlížet nedávají.

Herectví se věnuje už od roku 1986 a za tu dobu natočil přes 55 filmů, z nichž podle něho pouze pět se dá označit za kvalitní. Snad k nim patří role v Terminátorech, ale za zmínku stojí např. Die Hard II, Fire in the Sky, Fakulta, Od soumraku do úsvitu 2, Země policajtů, Spy Kids či druhý díl Charlieho andílků. Role z Terminátora, T-1000, se však nezbavil, a tak se jako cameo s touto rolí objevil i v jiných filmech – Wayneův svět 2, Poslední akční hrdina (kde se opět setkal s Arnoldem), ale také ve videoklipu Meat Loafa k písni Objects In The Rear View Mirror May Appear Closer Than They Are, a dokonce v hudebním filmu s názvem Broken skupiny Nine Inch Nails, kde hraje i jeho bratr Richard.

Slavnější je však díky televiznímu účinkování – zpočátku mj. v seriálu Krajní meze, poté v Sopránových, a jako tajný agent John Doggett, který nahradil agenta Muldera v seriálu The X-Files.

Herec Robert Patrick je opravdu jedním z herců, který byl obsazen do mnoha snímků, ať už se jedná o televizní nebo filmové role. Za posledních let je nutné zmínit snímky jako Most do země Terabithia, Skandály ze života zvířat, Alien Trespass, Co čas nezahojil, Z cizího krev neteče, Gangster Squad – Lovci mafie či Nekonečná láska. Od roku 2014 jej budeme vídat v seriálu Scorpion na stanici CBS.

Foto CC BY-SA 2.0 Gage Skidmore, Wikimedia Commons


Hraje v

Seriál Role Od roku Do roku Počet sezón
1923 William McDowell 2022 1
Scorpion Cabe Gallo 2014 2018 4
True Blood Jackson Herveaux 2012 2013 2
Terminator T-1000 1991 2015 2

Filtr seriálů