Roger Allam

Roger Allam

Celé jméno: Roger William Allam
Místo narození: Bow, Londýn, Anglie, Velká Británie
Známé projekty: Sarah & Duck, Endeavour

Datum narození: 26.10.1953 (64 let)

Roger Allam je především divadelní herec, který se narodil roku 1953 v Londýně. Chodil na školy Christ's Hospital a Manchester University. Za své role byl mnohokrát nominován na různá ocenění.

I přesto, že se hlavně věnuje divadlu, se objevil i v televizi a na filmových plátnech. V letech 1998 – 2000 si zahrál Charlieho Baxtera v seriálu The Creatives. Roku 2009 si zahrál větší vedlejší role v seriálech Kröd Mändoon and the Flaming Sword of Fire a Ashes to Ashes.


Roku 2011 si zahrál Illyria Mopatise v seriálu Game of Thrones. Dále se objevil v seriálech The Jury, Parade's End, The Thick of It a Sarah & Duck (kde namluvil vypravěče). Vypravěče dělal i ve filmu Zlodějka knih z roku 2013. Od roku 2012 ho vídáme v seriálu Endeavour jako Freda Thursdaye.

Co se týče filmů, tak si zahrál v projektech jako V jako Vendeta, Královna, Speed Racer, Tamara Drewe, Železná lady, Andělský podíl či Dáma v dodávce.

Má manželku Rebeccu Saire, se kterou má dva syny.

Foto CC BY 3.0 Sonnenunter­gang, Wikimedia Commons


Hraje v

Komerční sdělení

Užijte si sledování seriálů naplno

Znáte všechny nové filmy a na svoje oblíbené seriály nedáte dopustit? Určitě máte obrovskou televizi nebo domácí kino, jehož zvuku se nic nevyrovná. Myslíte také na potřebný nábytek ke sledování? Pokud ne, tak pro vás máme skvělou inspiraci.